МЕНЮ

На Дніпропетровщині під час будівництва траси знайшли унікальні пам’ятки

10 липня, 2020 - 22:55

Срібні монети часів хана Тохтамиша, рештки скіфської зброї, бронзові вироби та побутові приладдя із кременю. Унікальні археологічні пам’ятки ХХХІ століття до н.е. – ХV століття н.е. «чекали на свій час» під шарами землі на Петриківщині. Їх знайшли під час будівництва траси національного значення Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка.

Про це повідомляє пресслужба Дніпропетровської ОДА.  

«Активно співпрацюємо зі службою автодоріг з 2002 року. Всюди, де планують будувати магістралі, спочатку «проходять» археологи, а вже потім – дорожники. Тільки так можна зберегти унікальні пам’ятки давнини. А вже завдяки їм – відтворити життя наших пращурів, які мешкали на землях Подніпров’я понад 5 тис років тому, – зазначив начальник дніпровської експедиції науково-дослідного центру «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН Дмитро Тесленко. – Цьогоріч провели розкопки на 7-кілометровій ділянці траси Н-31, яку будують наразі. Тепер плануємо розпочати дослідження на наступних 29 кілометрах».

Археологи працювали на 5 ділянках – біля сіл Гречане та Проточі Петриківського району. Кажуть, знайденим «скарбом» вкрай задоволені.

Серед знахідок – кремневі наконечники для списів, виточені найдавнішими мешканцями Подніпров’я. Скіфські наконечники стріл із бронзи та рідкісні срібні монети періоду Золотої Орди.

«За один сезон ми віднайшли 7 бронзових виробів. У той час як за весь період незалежності України таких пам’яток було зо 20 – якщо врахувати дослідження, що проводилися в різних регіонах держави, – сказав Дмитро Тесленко. – Переважна більшість нинішніх знахідок – побутового призначення. Це і скребачки для вичинки шкір, і бронзові шила. А ще – вироби із кераміки додержавного періоду та середньовічні амфори».

Трасу національного значення Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобиляки-Решетилівка зводять за програмою Президента України «Велике будівництво». Вона з’єднає сучасною автодорогою Дніпропетровщину з Полтавщиною та Київщиною. Магістраль зводять в обхід населених пунктів Петриківського і Царичанського районів. На сьогодні на території області збудовано 19,4 км