У США та Британії засудили визнання у РФ ФБК Навального екстремістською структурою

Сполучені Штати та Велика Британія розкритикували рішення російського суду, який визнав Фонд боротьби з корупцією (ФБК), Фонд захисту прав громадян і «штаби Навального» екстремістськими організаціями.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на заяви міністра закордонних справ Великої Британії Домініка Рааба та представника Держдепу США Неда Прайса.

«…Ухвала про те, що антикорупційний фонд ФБК є екстремістською організацією, помилкова. Це ще одна атака в дусі Кафки на тих, хто бореться з корупцією та за відкриті суспільства, й навмисна спроба ефективно поставити поза законом справжню політичну опозицію в Росії», — заявив глава МЗС Великої Британії.

Представник Держдепу США Нед Прайс також засудив рішення російського суду. Він зазначив, що в результаті визнання ФБК і «штабів Навального» екстремістськими організаціями їхні працівники, волонтери та тисячі прихильників по всій Росії наражаються на ризик переслідування й ув'язнення за здійснення основних прав людини, гарантованих конституцією.

«Ми закликаємо Росію припинити зловживання позначеннями «екстремізм», спрямованими проти ненасильницьких організацій, припинити репресії щодо Навального та його прихильників, виконати свої міжнародні зобов’язання щодо поваги та забезпечення прав людини й основних свобод», — заявив представник Держдепу.

Як відомо, Мосміськсуд під час засідання в закритому режимі 9 червня визнав Фонд боротьби з корупцією, Фонд захисту прав громадян і "штаби Навального" екстремістськими організаціями.