Представники бізнесу закликають формувати керівництво Бюро економічної безпеки виключно із "нових облич"

Українська Рада Бізнесу оприлюднила заяву, в якій висловила занепокоєність ситуацією навколо створення та формування Бюро Економічної Безпеки України.

«Створення єдиного органу по боротьбі із економічними злочинами, із керівництвом, яке раніше не працювало в інших правоохоронних та перевіряючих органах, було ключовою вимогою українського бізнесу», - зазначається в заяві. Однак зараз починається новий, ще більш відповідальний період - період формування органу і наповнення його змістом, наголошують в Українській Раді Бізнесу.

«У представників бізнесу складається враження, що створюється не єдиний правоохоронний орган, який буде займатися економічними злочинами, а черговий, зі зміною вивіски — і у бізнесу залишаться ті ж самі проблеми.

Так, на сьогоднішній день усі правоохоронні органи поки що залишаються при своїх повноваженнях. Може скластися так, що приміром, та ж сама податкова міліція, отримає нову назву. В тексті закону про СБУ із завдань служби виключили виявлення та розкриття правопорушень щодо корупції та організованої злочинної діяльності у сфері управління і економіки, а от доручення чи вказівки в прикінцевих положеннях закону про Бюро економічної безпеки щодо ліквідації цих підрозділів та вивільнення їх працівників немає. Можна зробити припущення, що ці підрозділи «перекочують» до контррозвідки або до захисту національної безпеки», - йдеться в заяві.

«Крім того, важливий проєкт змін до КПК, який би мав визначити виключну підслідність економічних злочинів Бюро економічної безпеки, багато місяців обговорюється в Комітеті з питань правоохоронної діяльності. Складається враження, що у депутатів профільного Комітету немає бажання віддавати всі економічні статті Бюро економічної безпеки», - додають в Українській Раді Бізнесу. 

Представники бізнес-асоціацій занепокоєні затягування створення незалежної конкурсної комісії з відбору керівників Бюро економічної безпеки: «Зрозуміло, що від кандидатури керівника Бюро економічної безпеки України залежатиме якість нового органу. Будь-яка людина із уже існуючих корумпованих органів здатна звести нанівець всі багаторічні зусилля зі створення нового незалежного єдиного органу по розслідуванню економічних злочинів. Також актуальне питання термінів: без призначеного керівника БЕБУ не можна створити та зареєструвати орган як юридичну особу, неможливо відібрати кращі, не «заплямовані», професійні кадри».

Представники українського бізнесу закликали пришвидшити формування Конкурсної комісії з відбору керівника Бюро економічної безпеки, а майбутніх членів Конкурсної комісії - обирати “нові обличчя”, які не мають “інституційної пам’яті” роботи у поточних корумпованих службах.

На правах реклами