У Брюсселі очікують деталей ідеї Макрона про "європейську політичну спільноту" для таких, як Україна

У Брюсселі очікують, що у розвиток озвучених пропозицій щодо створення, зокрема для України, нової "європейської політичної спільноти" президент Франції Еммануель Макрон надасть деталі, що саме він мав на увазі.

Так, у вівторок у Брюсселі на прохання журналістів прокоментував озвучені пропозиції Макрона представник Європейської комісії Ерік Мамер.

"Ми почули ідею, яку було озвучено вчора під час виступу президента на заключному заході конференції, присвяченої майбутньому Європи. Я вважаю, що, як він сам сказав, він надасть ці пропозиції в деталях його колегам у Європейській раді. Ми маємо почекати (і побачити), що саме він мав на увазі", - пояснив ситуацію.

Водночас Мамер нагадав, що в ЄС уже є чітко визначений процес вступу до спільноти. "Дозвольте мені наголосити дуже чітко, що у нас є процес щодо вступу до ЄС, який визначений, і вже йде для низки країн. І це абсолютно незмінно, коли йдеться про процеси, які продовжуються нині", - наголосив представник Єврокомісії.

Як повідомлялося раніше, у понеділок Макрон заявив, що пропонує створити нову політичну спільноту, до якої можна буде приймати країни, які не входять до ЄС, наприклад Україну. "Ми всі чудово знаємо, що процес, який дає змогу Україні приєднатися до ЄС, займе декілька років, насправді, можливо, декілька десятиліть", - сказав Макрон, виступаючи з промовою у Страсбурзі, запропонувавши "створити те, що назвав би європейською політичною спільнотою".