Бета-тестування програми "Е-Підтримка" почнеться з наступного тижня

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляє, що для отримання виплати вакцинованим українцям у рамках програми "Е-Підтримка" на першому етапі необхідно подати заявку в системі "Дія" до 29 грудня.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Для того, щоб встигнути отримати виплату на першому етапі, необхідно подати заявку в "Дії" з 19 до 29 грудня цього року", - сказав Шмигаль на засіданні уряду в четвер.

Прем'єр зазначив, що у такий спосіб кошти можна буде отримати вже цього року. За його словами, з наступного тижня буде запущено бета-тестування такої послуги у "Дії".

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила зміни до державного бюджету України 2 грудня. Законопроект підтримали 253 народних депутати. Раніше, 15 листопада, президент України Володимир Зеленський заявив, що кожен українець, який пройшов повний курс вакцинації від COVID-19, зможе отримати 1 тис. грн на спорт, подорожі та відвідування культурних закладів. Пізніше до цього списку було додано книжки.

Повністю вакциновані двома дозами 11,4 млн українців. На виплати їм у держбюджеті на 2022 рік передбачено 3 млрд грн.

Передбачається, що на першому етапі всі розрахунки відбуватимуться через застосунок "Дія" в безготівковій формі. Для цього громадянин у "Дії" обирає послугу "е-Підтримка", проходить перевірку на відповідність встановленим критеріям, відкриває віртуальний рахунок в онлайн-банку, отримує на нього гроші та витрачає їх на купівлю послуги в суб'єкта господарювання, що бере участь у програмі. За попередніми підрахунками Мінекономіки, це понад 6000 підприємств у сферах культури, спорту та пасажирських перевезень.