Кличко відкрив у Києві нову автостанцію

Столична влада відкриватиме перехоплюючі автостанції на в’їздах у Київ, що дозволить розвантажити вулиці столиці та оптимізувати перевезення.
Про це Київський міський голова Віталій Кличко заявив під час відкриття нового автовокзалу "Теремки", передає УНН.
Це перший у місті об’єкт транспортної інфраструктури, фінансування будівництва якого здійснювалося за рахунок приватного інвестора.

"Сьогодні ми відкриваємо нову сучасну автостанцію "Теремки". Це інвестиційний об’єкт, дуже добре що є інвестори, які в рамках приватно-державного партнерства вкладають гроші в розвиток міста. Транспортна інфраструктура - одна із ключових сфер господарства. 10 тисяч автобусів приїжджає щодня до Києва і наше завдання - робити перехоплюючі автостанції, які даватимуть можливість людям заїжджати в місто та пересідати на комунальний міський транспорт", - зазначив мер.
Пропускна спроможність автовокзалу "Теремки" - 450 рейсів та 9 тис. пасажирів на добу, а у перспективі цей показник може зрости до 800 рейсів на день. Автовокзал уже уклав угоди з найбільшими операторами автоперевезень і продовжує вести переговори з іншими легальними перевізниками.

До автостанції пасажири зможуть дістатися як громадським транспортом, так і автобусами-шатлами зі станції метро "Теремки" з 6 ранку до опівночі. З часом їх рух буде повністю синхронізовано з прибуттям та відправленням поїздів метро.
За словами Кличка, відкриття перехоплюючих хабів розвантажить транспортну інфраструктуру міста на 30-40%, звільнить центр від заторів та загалом поліпшить екологічну ситуацію в столиці. На Одеський напрямок припадає 635 рейсів на добу. Найбільшою проблемою є те, що в’їзд більшості перевізників до столиці є несанкціонованим. До того ж вони спричиняють затори через стоянки в необлаштованих для цього місцях (в першу чергу, біля Палацу спорту, площі Перемоги, ст. м. "Теремки", ст. м. "Житомирська", інших). Це також позначається і на доходах від перевезень пасажирів комунальним транспортом та недоотриманні коштів до бюджету від станційних зборів.
В свою чергу присутній на відкритті голова державної служби з безпеки на транспорті Михайло Ноняк завірив, що у столиці почалась справжня боротьба із нелегальними перевізниками
"Якщо ми говоримо по посилення контролю, що ми здійснюємо на сьогоднішній день, то тут також потрібно посилювати відповідальність перевізника. Існує класність транспортного засобу, і це також мінімізація всіх наших податків. І я хочу сказати, що ми боремося, досить серйозно почали цю роботу по Україні, і якщо я не помиляюся, то вже на кілька тисяч виявлено таких нелегалів лише за півроку фактично. І ми маємо спільні графіки з містом, міським департаментом, національною поліцією. Ми спільними рейдами зараз працюємо по всіх областях країни", — заявив він.
Подібні слова про боротьбу із нелегальними перевізниками також підтримали й інші чиновники, зокрема керівник Департаменту транспортної інфраструктури Київської адміністрації Сергій Майзель.
