МЕНЮ

Cуд у Гаазі визнав юрисдикцію розглядати справу щодо дискримінації в Криму

8 листопада, 2019 - 18:11

Міжнародний суд ООН на відкритому судовому засіданні, яке проходить в Палаці миру в Гаазі, ухвалив рішення, що має юрисдикцію розглядати спір щодо Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Суд також наголосив, що Україною були дотримані всі процесуальні досудові процедури.

Це рішення означає, що Міжнародний суд ООН може перейти до розгляду справи по суті.

Українська делегація розцінює ухвалу суду як свою беззаперечну своюперемогу. Зокрема, її очільниця заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції, агент України у справі "Україна проти Російської Федерації" Олена Зеркаль написала у Facebook: "Ми виграли!!!"

Їй вторує член делегації речниця МЗС Катерина Зеленко, яка написала у Twitter:

"Сьогодні знаковий день для України - Міжнародний суд правосуддя виніс рішення на користь України, визнавши, що він має юрисдикцію у справі України проти Російської Федерації. Незважаючи на зусилля РФ уникнути відповідальності за свої численні порушення міжнародного права, сьогодні суд остаточно відхилив заперечення РФ щодо юрисдикції та погодився з Україною, що її вимоги належним чином подані на розгляд суду. Всі вимоги України, які стосуються фінансування тероризму в Україні та расової дискримінації в Криму, тепер будуть предметом розгляду на слуханнях по суті. Це беззаперечна перемога!"

Також на розгляді - скарга про порушення Росією Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.