Україна планує створити Нацбіржу торгівлі капіталом і товарами за три роки, - Прем'єр

Україна планує створити Національну біржу торгівлі капіталом і товарами за три роки з підтримкою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Американської торговельної палати в Україні (AmCham) та USAID, передає "Інтерфакс-Україна".

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль за підсумками підписаного із зазначеними сторонами меморандуму про взаєморозуміння у сфері національної біржової торгівлі капіталом та організованих товарних ринків.

"Згідно з домовленостями, в найближчі три роки в Україні планується створити інтегрований центр ринків капіталу і товарних ринків - Національну біржу з торгівлі капіталом і товарами (NEXT)", - зазначив прем'єр у Telegram.

Він зазначив, що меморандум є "новою сторінкою в економічній історії" України.

"Українці отримають нові можливості у вигляді фінансових інструментів для заощадження та інвестування. Бізнес отримає довгостроковий і дешевший ресурс для розвитку власних підприємств. Держава отримає збільшення інвестицій, нові робочі місця, економічний розвиток", - додав Шмигаль.

"Наразі ми говоримо про домовленість щодо створення основи для подальшої співпраці всіх зацікавлених сторін процесу і подальшої розробки форм та суті універсального хаба, адаптованого до українських ринкових реалій", - навів слова голови Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Руслана Магомедова співголова фракції "ОПЗЖ" Юрій Бойко в своєму Telegram-каналі.

За словами Бойка, в майбутньому такий проект може надати учасникам ринку можливість здійснювати геджування своїх ризиків шляхом торгівлі деривативами та принесе величезну користь українським і міжнародним виробникам і трейдерам.