ЄС запровадив черговий пакет санкцій проти Росії

Європейський Союз запровадив черговий пакет санкцій проти Росії.

Про це повідомляється в Офіційному журналі ЄС, передає Інтерфакс-Україна.

У ньому публікуються обмежувальні заходи і наголошується, що вони набувають чинності одразу після публікації.

У рамках нового пакету санкцій обмежувальні заходи запроваджуються проти 216 фізосіб і 18 Організацій.

Крім того, раніше повідомлялося, що ЄС вирішив заборонити імпорт з РФ таких продуктів, як деревина, цемент, добрива, морепродукти і спиртні напої.

Крім того, ЄС вирішив запровадити обмеження на експорт в РФ квантових комп'ютерів і передових напівпровідників, високотехнологічної електроніки, програмного забезпечення, чутливого обладнання та оснащення для транспорту. Заборони на експорт та імпорт у вартісному вираженні становлять 10 млрд євро і 5,5 млрд євро відповідно.

П'ятим пакетом санкцій проти Росії передбачено ембарго на постачання вугілля з РФ в ЄС, воно почне діяти з серпня 2022 року. Щорічний обсяг імпорту вугілля в ЄС наразі оцінюється у 8 млрд євро.

Також ЄС у рамках санкцій проти РФ вводить обмеження проти 217 фізосіб і 18 структур, зокрема представників т.зв. "ЛНР/ДНР".

Нові санкції зачеплять підприємців т.зв. "ЛНР/ДНР", а також членів сімей осіб, які вже перебували під санкціями. Також запроваджено санкції проти компаній, виробництво і технології яких пов'язані з вторгненням РФ в Україну.

Крім цього, Євросоюз у рамках п'ятого пакету санкцій щодо РФ вводить заборону на імпорт хлористого калію з Білорусі через Росію.

Виключені з санкцій перевезення низки товарів, таких як фармацевтичні, медичні, сільськогосподарські та харчові товари, зокрема пшениця. Крім того, санкції не поширюються на автомобільний транспорт, що здійснює перевезення в гуманітарних цілях.