В Одесі відкрили меморіальну дошку на честь Пастернака (фото)

Меморіальна дошка встановлена ​​на фасаді будинку по вулиці Базарна, 78, де з 1885 по 1911 роки зупинявся академік живопису, нащадок першопоселенців Одеси, батько Бориса Пастернака - Леонід Пастернак


Ідея встановлення меморіальної дошки Леоніду Пастернаку належить Всесвітньому клубу одеситів, повідомляє прес-служба міськради.
Віце-президент клубу Євген Голубовський вважає, що історія життя Леоніда Пастернака гідна більш глибокого вивчення.

«Леонід Пастернак народився у великій одеської сім'ї, де батьки зробили все, щоб дати дітям гідну освіту. Після закінчення Рішельєвського ліцею Леонід Осипович за бажанням батька відправився в Москву, де вступив до Медіни. Але через два роки, зрозумів, що помилився вибором і повернувся до Одеси, де закінчив Новоросійський університет, ставши юристом. Але знову зрозумів, що і це - не його шлях. І тоді повністю присвятив себе живопису. Його вчителем був Луїджі Іоріні, чиї скульптури збереглися тільки на будівлі Одеської Думи. Леоніда Пастернака примітив Третьяков, а потім Лев Толстой, для якого одеський художник став кращим ілюстратором його книг. І ще важливий факт з біографії Леоніда Пастернака: він став викладачем Московського художнього училища, куди не брали викладачів-євреїв. І коли Леоніду Йосиповичу запропонували перейти в лютеранство, він відмовився, але його все одно взяли на роботу», - розповів він.

На урочисте відкриття меморіальної дошки художнику в Одесу приїхали два правнука і внучка Леоніда Пастернака.

«Це мій другий приїзд до Одеси. Останній раз була тут у 1960-му році. Для того, щоб сьогодні бути присутнім на настільки зворушливій й хвилюючій події я спеціально приїхала з Лондона. Мій дід помер в столиці Великобританії. Його творчість високо цінують англійці: в Оксфорді є збори його картин. Я так рада відкриттю меморіальної дошки в Одесі. Я знаю, що Леонід Осипович мріяв провести залишок життя в Одесі, хоча життя розпорядилося інакше. Але тепер я відчуваю, що сьогодні, через багато десятиліть, історія внесла свої корективи, і пам'ять про діда матеріалізована в Одесі», - зазначила Єлизавета Пастернак, внучка Леоніда Пастернака. 

 

Джерело: dumskaya.net