Учені знайшли найважчу чорну дірку у Всесвіті
Астрономи виявили найбільш важкий об'єкт у Всесвіті, яким є чорна діра. Вона знаходиться на відстані 228 млн світлових років від Землі і розташовується в сузір'ї Персея. Учені Техаського університету повідомляють, що що ця чорна діра майже в 20 млрд разів важча за Сонце.
Раніше найважчим об'єктом подібного класу вважалася чорна діра в галактиці NGC 4889, чия вага складає 9,8 млрд сонячних мас. Але новий рекордсмен містить понад 14% від маси галактики, в той час як надмасивні чорні діри зазвичай містять не більше 0,1% маси галактики.
"Це дійсно дуже дивна галактика. Вона практично цілком складається з чорної діри. Може бути, ми відкрили перший об'єкт з класу галактик-чорних дір", - розповів один з учасників дослідження Карл Гебхардт з університету штату Техас в Остіні (США).
Джерело: directpress.ru.
