Сім країн ЄС не підпишуть угоду про асоціацію без виконання Україною політичних умов

Низка країн ЄС наполягає на тому, щоб перед підписанням угоди про асоціацію Україна виконала політичні умови. Великобританія, Франція, Нідерланди, Швеція, Данія, Італія та Іспанія звертають увагу на необхідність змінити виборчий кодекс. Про це повідомив французький дипломат під час зустрічі комісара Євросоюзу з питань розширення Штефан Фюле з дипломатами в Парижі в рамках Американсько-європейського прес-клубу, - пише "Остров" з посиланням на Тиждень.ua.

"Польща і Литва просувають, як тільки можуть, якнайшвидше підписання угоди з Україною", - розповів французький дипломат.

"У той же час Великобританія, Франція, Нідерланди, Швеція, Данія, Італія та Іспанія наполягають на тому, щоб перед тим були виконані політичні умови. Зокрема, щоб новий виборчий кодекс, на якому роками наполягає Рада Європи, був розроблений за участю опозиції , а не так, як останній виборчий закон ", - додав Фюле.

При цьому в ЄС підкреслюють, що зміна ситуації залежить в першу чергу від мобілізації громадськості.

"Якби опозиція, громадський сектор об'єднали зусилля і ефективно добилися позитивних змін, хай невеликих, але конкретних, то і Брюcсель не забарився б зробити крок назустріч", - запевнив співробітник офісу Фюле.

Джерело: Остров