Докфільм Грицюка "ЄвроДонбас" спростує радянські міфи про регіон

Документальний фільм Корнія Грицюка "ЄвроДонбас", який презентують за закритті кінофестивалю Kharkiv MeetDocs, спростує радянські міфи про індустріалізацію східного регіону.

Про це повідомляє пресслужба Державного агенства з питань кіно у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"ЄвроДонбас" - це історія про найбільш міфологізовану українську територію. Більшість даних про цей період історії Східної України було знищено совєтами. Саме зараз, коли цей регіон у центрі війни, важливо розповісти його справжню історію - що він ніякий не російський і не радянський", - ідеться в дописі.

Як зазначається, відтворити історію регіону вдалося завдяки збору інформації в архівах України, Бельгії та Англії. Робота над стрічкою, що розпочалася у 2021 році, полягала у фільмуванні унікальних пам'яток, які залишили після себе європейці ще з XIX століття.

"Саме завдяки європейським інвестиціям у промисловість та великій праці місцевих і заробітчан з інших частин України Донбас вже на початку XX століття з "дикого поля" перетворився на передовий регіон навіть у порівнянні з Європою", - підкреслюють у Держкіно.

За виробництво стрічки відповідала кінокомпанія 435 ФІЛМС за підтримки Держкіно, а також Міністерства культури та інформаційної політики. Цей фільм стане завершальним на кінофестивалі Kharkiv MeetDocs. Показ відбудеться у київському кінотеатрі «Жовтень» 6 жовтня.

Корній Грицюк – український кінорежисер і сценарист, працює в кіноіндустрії з 2011 року. Зняв кілька короткометражок та повнометражних стрічок, зокрема, "ЄвроДонбас", "2020. Безлюдна країна", "Поїзд: Київ-війна".

Кharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival (KMD EUFF) - міжнародний фестиваль документального і художнього кіно. У його фокусі - проблеми східних регіонів України та їх культурної інтеграції.