Говорити про завершення карантину поки що зарано, - МОЗ

Говорити про те, коли завершиться карантин, поки що зарано. Навпаки, зараз ми на порозі піку коронавірусної хвороби в країні, заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов у відеозверненні до українців.

Відеозвернення поширено на сторінці МОЗ у Facebook.

Голова МОЗ наголосив, що нас усіх зараз об’єднує спільне завдання - зупинити поширення коронавірусної інфекції в Україні.

“Президент, Уряд і вся система охорони здоров'я працює над тим, щоб сповільнити поширення коронавірусу. Ми приймаємо необхідні рішення, знаходимо кошти, затверджуємо алгоритми роботи медиків. До вирішення проблеми залучено всі державні установи. Активну позицію займає бізнес та волонтери, за що їм окрема подяка”, - сказав міністр. 

“В активних фазах пандемії кількість пацієнтів різко зростає, критично навантажуючи медичну систему. Простіше кажучи, пацієнтів стає більше настільки, що для надання їм допомоги не вистачає ані лікарів, ані медикаментів, ані місць у лікарнях. На жаль, таке вже відбулося у багатьох країнах”, - заявив Степанов та закликав українці всумлінно дотримуватись нових правил карантину та самоізоляції.

“Ми займаємося забезпеченням засобів індивідуального захисту, ліків та обладнання, щоб медики могли працювати у нормальних умовах. Ще раз підкреслюю, що потужна підтримка йде з боку бізнесу та волонтерів. А кожного з вас, шановні українці, я прошу підтримати наших лікарів – на тому місці, де ви є, і в той спосіб, який вам доступний. Найменше, що кожен з нас може зробити, - це залишатися вдома”, - запевнив голова МОЗ.

Максим Степанов також закликав долучатися до руху #ПідтримуюЛікарів та не чекати особливої нагоди, щоб подякувати медичним працівникам. 

“Їм зараз, як ніколи, потрібна наша підтримка. Навіть просте “дякую” багато чого варте!Все людство переживає складні часи, і від кожного з нас залежить, як ми вийдемо з цієї кризи: разом і переможцями чи поодинці та з жахливими наслідками.Тому я прошу вас бути сильними, допомагати тим, хто цього потребує, та підтримувати близьких. Адже коронавірус мине, а людські відносини залишаться”, - сказав Степанов.