Польща надала притулок ще одній білоруській спортсменці

Польща видала гуманітарну візу Ользі Сафроновій, яка мала представляти Білорусь на Олімпіаді в Токіо в кінному спорті, але в останній момент її виключили зі складу делегації.

Після переїзду до Польщі спортсменка має намір виступати на міжнародних змаганнях від цієї країни, передає Укрінформ із посиланням на РАР.

Як зазначив адвокат Томаш Вілінський, спортсменку було виключено зі складу олімпійської делегації Білорусі, оскільки в організмі одного з її коней нібито виявили сліди допінгу. Тоді Сафронова критично висловилася на адресу федерації кінного спорту Білорусі та Олександра Лукашенка. Згодом, коли вона вже виїхала до Польщі, дослідження не підтвердили застосування заборонених препаратів.

Тим часом, зазначає PAP, на батьківщині Сафронову було внесено до так званого списку "ворогів народу", в якому вже понад 40 білоруських спортсменів. Дізнавшись про це, вона попросила владу Польщі надати їй та її партнеру гуманітарну візу. За сприяння посольства Польщі в РБ спортсменка також змогла перевезти своїх двох коней.

В майбутньому Сафронова хоче отримати польське громадянство і представляти країну на міжнародних змаганнях у кінному спорті, додає видання.

Як повідомлялося, Польща надала притулок легкоатлетці Христині Тимановській, котра заявила про спробу насильно вивезти її з Японії до Білорусі під час Олімпіади. Це сталося після того, як вона розкритикувала білоруських спортивних функціонерів. В аеропорту Токіо Тимановська попросила про захист, відмовившись вилітати до Мінська. Польща надала спринтерці та її чоловікові гуманітарну візу.