У Вінниці від коронавірусу помер лікар обласної лікарні

Про спалах коронавірусу у Вінницькій обласній лікарні імені Миколи Пирогова стало відомо 27 липня. Тоді COVID-19 було підтверджено у 25 випадках, з яких 11 – медичні працівники, 14 пацієнтів. Епіцентром стало гематологічне відділення мдзакладу. Сьогодні заступник голови Вінницької ОДА Наталя Заболотна під час засідання оперативного штабу із запобігання та протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 повідомила про те, що лікар цього відділення помер у міській клінічній лікарні № 1.

«Хворий поступив 3 серпня в МКЛ № 1 у вкрай важкому стані, відразу в реанімаційне відділення з приводу COVID-19, негоспітальна двобічна полісегментарна пневмонія, а також дихальна недостатність 4. 80 % враження легень по СКТ, постійно залежний від кисню, – зазначила Наталя Заболотна. –  Хворів гіпертонічною хворобою 2 ступеня, ожиріння 2–3 ступеня. Враховуючи стрімке наростання гіпоксії, вранці 5 серпня переведений на ШВЛ. Через швидке наростання респіраторного дестрес-синдрому та набряку легень 5 серпня констатовано смерть. Загалом за минуло добу в області зафіксовано 2 летальні випадки. Загалом від початку епідемії коронавірус забрав життя 58 вінничан».

За оперативною інформацією Вінницького обласного лабораторного центру, впродовж минулої доби у Вінницькій області було досліджено 519 зразків. Коронавірус вперше виявлено у 18 осіб. Впродовж 5 серпня надійшло 33 повідомлення про підозру коронавірусу в жителів області. Станом на сьогодні, 6 серпня, на території області зареєстровано 4410 підозр на коронавірусну хворобу. У 2898 осіб  виявлений коронавірус, в тому числі у 246 дітей. За останню добу випадків захворювання серед дітей не реєструвалося. Одужали 2169 осіб, повторне дослідження не виявило коронавірусу в організмі перехворілих, в тому числі, 191 дитина і 383 медпрацівники. На даний час хворіє 672 особи, в тому числі, 55 дітей та 101 медпрацівник. За минулу добу випадки захворювання серед медиків не реєструвалося.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниця