Український лідер на ринку натуральної кави релокувався до Львова

Після нападу рф на Україну бізнес на певний час завмер, проте вже сьогодні підприємці адаптуються до нових умов для збереження діяльності. Окремі бізнесмени з гарячих точок ведення бойових дій релокують свої виробничі потужності на Львівщину.

Одним з таких є Gemini Espresso - виробник натуральної кави. За декілька місяців до війни компанія обновила свій виробничий парк, додала кілька ліній по фасуванню порційної кави і налагодила виробництво пакетованого чаю.

Та 24 лютого розпочалось російське вторгнення в Україну. За кілька днів, власники виробництва, яке знаходилось у місті Бровари Київської області, вирішили рятувати свій бізнес.

«Вже почалися ракетні обстріли поблизу столиці за 1,5 -2 км від нашого цеху. Відтак, прийняли рішення зберегти майно, людей та бізнес, а паралельно запустити у новому безпечному місці наше виробництво. Це було досить складне рішення, адже ми працювали на новій версії виробництва, якому 25 років, лише 7-8 місяців»,- розповів генеральний директор компанії Антон Мяновський.

Перед переїздом компанія заповнила анкету евакуації підприємств із зони бойових дій. Власникам надали інформацію щодо можливих шляхів перевезення, сприяння у отриманні складських приміщень тощо. Сам переїзд був складним.

«Виробництво кави займає певний цикл, який потрібно пройти, щоб отримати фінальний продукт: кава обсмажується, відстоюється, потім фасується та відправляється на логістику. Враховуючи, що виробництво багатокомпонентне, ми розуміли, що одразу не маємо можливості забрати всі елементи нашої лінії і серце виробництва – ростер для обсмаження кави. Деякі елементи виробництва важкі і громіздкі та потребують спеціального технічного обладнання для демонтажу та переміщення на іншу локацію. Через те, що поруч йшли бойові дії не було можливості знайти обладнання, яке б допомогло в демонтажі і транспортуванні»,-  розповів він.

Так, менш як за тиждень інженери демонтували обладнання, а паралельно не припинялось виробництво кави. І вже в перших числах квітня компанія планує працювати на повну потужність у Львові.

Зазначимо, що станом на сьогодні відділ інвестиційної політики Львівської обласної військової адміністрації опрацював більш як 200 заявок підприємств охочих релокуватись і ця кількість постійно збільшується. Майже пів сотні підприємств прийняли рішення переїхати на Львівщину.

Павло Паламарчук