російські війська ведуть обстріли української території, прикриваючись Запорізькою АЕС

російські війська ведуть обстріли української території, знаходячись у безпосередній близькості до Запорізької АЕС, щоб убезпечити себе від удару у відповідь.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії у Твіттері із посиланням на дані розвідки.

«російські війська, ймовірно, діють у районах, прилеглих до електростанції, і використовували артилерійські підрозділи, що базуються в цих районах, щоб обстріляти територію України на західному березі річки Дніпро», - зазначається у повідомленні.

Також у Міноборони Британії додали, що російські війська використовують територію сусіднього міста Енергодар для відпочинку своїх підрозділів, користуючись захищеним статусом атомної електростанції, щоб зменшити ризики для свого обладнання та персоналу від нічних українських атак.

У відомстві наголосили, що дії російських загарбників підривають безпеку роботи ядерного об'єкта.

«Після п’яти місяців окупації наміри росії щодо Запорізької АЕС залишаються незрозумілими. Однак дії, які вони вжили на об’єкті, ймовірно, підірвали безпеку нормальної роботи станції», - зазначили в Міністерстві оборони Британії.

Як повідомляв Укрінформ, раніше глава Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі заявив, що через дії російських загарбників на Запорізькій АЕС були порушені всі заходи ядерної безпеки.