Азаров закликав готуватися до затоплень

Україні найближчим часом може загрожувати низка затоплень. Про це сьогодні на засіданні уряду повідомив прем’єр Микола Азаров.

«Унаслідок тривалих дощів та повеней у сусідніх європейських країнах відбулася зміна у гідрологічній ситуації. Підйом рівня води до  50 сантиметрів відмічається у басейнах  річок Прут, Тиса, Дністер», – цитує прем’єра Радіо Свобода.

Водночас він зауважив, що наразі кількість затоплень збільшилась у Волинській, Рівненській та Львівській областях, а значні опади, які тривають, є загрозою збільшення рівнів води у басейнах Сяну, Дністра і Пруту.

«Треба бути готовими до протидії розвиткові екстремальної ситуації. Сьогодні державна служба з надзвичайних ситуацій знову повинна бути готова ввести в дію такі плани, негайно сконцентрувати сили і засоби в районах ризику», – підсумував Азаров.

Тим часом, від сильних повеней потерпає Європа, нагадує Радіо Свобода. У столиці Чехії Празі повінь на річці Влтаві сягнула вчора вранці свого максимуму, і тепер вода почала помалу відступати. Тепер пік повені пересувається далі на північ країни за течією Влтави.

До повені готуються регіони на півночі Німеччини. Досі від великої води значно потерпіли південно-східні райони Німеччини.

На південь від Чехії повінь на Дунаї і його притоках, яка пройшла через Німеччину й Австрію, тепер іде до Словаччини й Угорщини.