П'ятий пакет санкцій ЄС включає заборону на імпорт російського вугілля та на операції з 4 банками, - фон дер Ляєн

Голова Європейської комісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн оголосила у вівторок про пропозиції щодо нових санкцій п'ятого пакета ЄС проти рф.

"Заборона на імпорт вугілля з росії на суму EUR4 млрд на рік, що урізає ще одне важливе джерело доходів для росії. Повна заборона операцій із чотирма ключовими російськими банками, зокрема з ВТБ, другим за величиною російським банком", - повідомляється в заяві голови ЄК, оприлюдненій у твіттері.

Фон дер Ляєн оголосила також про заборону на заходження російських суден у порти ЄС та про заборону на в'їзд до ЄС російських та білоруських автомобільних перевізників.

"Буде запроваджено подальші заборони на експорт на суму EUR10 млрд у найважливіших галузях: передові напівпровідники, машини та транспортне обладнання", - йдеться в повідомленні за заявою голови ЄК.

Оголошено також про "конкретні нові заборони на імпорт" на суму EUR5,5 млрд.

Буде вжито "цілеспрямованих заходів, як-от заборона на участь російських компаній у державних закупівлях та виключення будь-якої фінансової підтримки з боку ЄС або держав-членів союзу російським державним органам".

Пропонуються додаткові списки фізичних осіб.

"Ми також працюємо над додатковими санкціями, зокрема щодо імпорту нафти, і розмірковуємо над деякими ідеями держав-членів, як-от податки або специфічні канали оплати, як ескроу рахунки", - заявила фон дер Ляєн.