До Вінниці переїхали дев’ять компаній з гарячих точок

Сім підприємств з Маріуполя, по одному з Дніпра та Харкова здійснили релокацію до Вінниці. На часі переміщення ще трьох компаній з Херсона. Для розміщення виробничих потужностей переміщених підприємств у Вінниці сформували перелік приміщень, які можуть бути запропоновані компаніям-переселенцям. Наразі це 38 об’єктів, але, як уточнив заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний, цей список постійно змінюється і наповнюється, відповідно до запитів, які надходять від бізнесу.

«Переїзд таких компаній до нашої громади, це в першу чергу, створення нових робочих місць, сплата податків держбюджету та розвиток економіки. Наразі департамент економіки і інвестицій міської ради опрацьовує запити від 54 потенційних компаній, які виявили бажання розмістити власний бізнес на території Вінницької громади, – каже Андрій Очеретний. – Небагато приміщень відповідають критеріям, які хочуть ті, хто релокацію здійснюють. Вони потребують як ремонтів, так і поточного приведення у відповідність. Ми спільно з обласною владою і фондом держмайна працюємо над прискореним наданням оренди через кабінет міністрів України. Для того, щоб можна було процедурно всі моменти пройти швидко і таким чином рухатися до початку виробництва».

Як повідомляла Вінницька міська рада, до Вінниці переїхав один зі світових лідерів на ринку холодильного обладнання – UBC Group. Компанія перемістила свої виробничі потужності з Харкова до Вінниці. До війни компанія експортувала свою продукцію у 120 країн світу та співпрацювала з відомими брендами. Нищівні авіаудари та обстріли, які завдають по Харкову російські війська, змусили підприємство евакуюватися.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, «День»