На Вінниччині змагалися кінологи з п’яти областей

З 1 по 4 червня на базі військової частини 3028, що дислокується під Вінницею, відбулися змагання з багатоборства кінологів на першість Західного оперативно-територіальне об’єднання Національної гвардії України. Одинадцять найкращих кінологічних пар зі Львова, Хмельницька, Луцька, Івано-Франківська, Вінниці та Калинівки змагалися у виконанні вправ загального та спеціального курсу дресирування. Під час змагань кінологи зі своїми «вихованцями» демонстрували, як подолати смугу перешкод, проводити слідову роботу, вибірку речі, пошук людини, зброї, набоїв та вибухівки у транспорті, багажах і приміщеннях.За словами начальника кінологічної служби Західного ОТО, підполковника Дмитра Мазурика, головна мета змагань – це визначення готовності кінологів до виконання завдань за призначенням. Крім того, під час таких заходів вдається підвищити їх професійну та фізичну підготовку, а також визначити кращих.

«Окрім практичної підготовки учасники продемонстрували глибокий психологічний контакт зі своїми чотирилапими партнерами. За роки служби пліч-о-пліч їх об’єднує не просто робота – це вірність, відданість, любов та готовність в будь-який момент прийти на допомогу, – відзначив Дмитро Мазурик. – Перше і основне правило для всіх кінологів – це любов до свого чотирилапого напарника, без цього ніяк, друге – це терпіння і третє – постійне вдосконалення над собою та собакою».

За результатами змагань загальне перше місце зайняла кінологічна пара ІІ Галицької бригади зі Львова. Друге місце здобула команда військової частини 3053 з Хмельницького,  а третє місце – калинівські нацгвардійці. З пошуку зброї та вибухівок перше місце посіла військова частина 3053 з  Хмельницького, друге – військова частина 3028 з Калинівки, третє – дісталося кінологам з військової частини 4114 (Львів). Переможці були нагороджені призами, дипломами та медалями.

До слова, багатоборство серед кінологів Нацгвардії України влаштовують раз на два роки. Протягом цього часу учасники мають можливість навчити своїх вихованців навичкам загального та спеціального курсу дресирування.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото – в/ч 3028