На Вінниччині відбудеться фестиваль подільських громад

25 червня у Вінниці пройде традиційний фестиваль подільських громад «Відродимо село – розквітне Україна». Під час події відбудеться презентація нових видань з історії сіл регіону, які виходять друком завдяки проєкту «Моя Вінниччина», що фінансується з обласного бюджету. Як повідомив директор комунальної установи «Видавничий дім «Моя Вінниччина» Вадим Вітковський, цьогорічний фестиваль стане четвертим від дня заснування. Торік його не проводили через жорсткий карантин.

«На фестиваль подільських громад традиційно збираються представники з різних сіл – це так би мовити «винуватці» появи тих книг, які ми презентуємо. Загалом, за підсумками року, це більше 10 сіл, – коментує Вадим Вітковський. – Ми покажемо і розкажемо людям про авторів і книги, які були видані 2020 року. На жаль, пандемія коронавірусу зашкодила нам зробити це торік, але цього року фестивалю точно бути».

До слова, проект «Моя Вінниччина» – це єдиний в країні прецедент створення «антології» з історії міст і сіл регіону коштом обласного бюджету. Наразі у межах проєкту вже видано понад 70 томів про села Вінницької області, ще 10 вийдуть цього року, а тридцять рукописів чекають своєї черги. Пишуть ці книги журналісти, педагоги, письменники, краєзнавці – жителі, або вихідці з сіл Вінниччини. У межах фестивалю авторам найкращих робіт, що вийшли друком 2020 року, буде вручено премії імені Віктора Тимчука. Фестиваль проводиться з ініціативи «Видавничого дому «Моя Вінниччина», який реалізує однойменний проєкт.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина