Гідрометцентр інформує, що пожежі в Туреччині, Греції та Італії впливають на погоду в Україні

Погода в Україна стає більш нестійкою та складнішою в прогнозуванні через пожежі у Туреччині, Греції та Італії.

Про це у Facebook повідомляє Український гідрометцентр.

"Катастрофічні пожежі у Туреччині, Греції та Італії також впливають на погоду, вона стає більш нестійкою та складнішою у прогнозуванні", - зазначається у повідомленні.

У дописі йдеться, що грозові осередки з'явились сьогодні над Житомирщиною та переміщуються зараз через Київщину і Чернігівщину на схід. Загрози вони не становлять, лише утворяться невеликі короткотривалі грози, проте їх не спрогнозувала жодна метеорологічна модель.

Синоптики пояснюють, що так як вони утворились на особливій "лінії сходимостей" - смузі в атмосфері, де на висоті зустрічаються вітри протилежних напрямків, ці осередки не бачить жодна розрахункова модель, що є у гаджетах. За такими процесами метеорологи слідкують переважно за допомогою супутникових знімків.

"А от на сході та південному сході нашої країни гарно видно потужну хмарну систему на тому ж фронті, що зумовлював негоду в Україні вчора. Тут, і грози, і зливи. На Донеччині, навіть, локальна злива досягла інтенсивності 34мм за 1 годину. Але процес вже відступає, рухаючись на північний схід", - додають у гідрометцентрі.