Від експорту електроенергії до ЄС доходи України за місяць перевищили 700 мільйонів

Доходи держави від доступу до міждержавних електромереж за місяць експорту електроенергії до Євросоюзу склали понад 700 мільйонів гривень.
Про це повідомив очільник НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький під час брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ на тему «Підготовка до зими: фінансування запасів вугілля та збільшення експорту е/е до ЄС».

«На сьогодні той дохід від експорту, який ми мали при пропускній спроможності у 100 МВт, за перший місяць приніс нам більше 700 мільйонів гривень, як оператору енергосистеми, за доступ до міждержавних електромереж. Зрозуміло, що при збільшенні обсягів дозволеного експорту, ця цифра може значно зрости», - зазначив він.

Кудрицький уточнив, шо ці кошти дадуть можливість вчасно підготуватися до опалювального сезону – закупити вугілля, профінансувати ремонти енергоблоків електростанцій та мереж.

В кінці липня ENTSO-E більше ніж вдвічі збільшило доступний обсяг міждержавних перетинів для експорту/імпорту електроенергії між Україною та Європою. Від 28 липня обсяг доступного перетину електромереж становить 250 МВт. Перший день поставки - 30 липня. Цей перетин розподілятиметься порівну між Румунією та Словаччиною.