Убити Протасевича

Не хочеться вірити, що світ це стерпить

Коли під час «робочого купання» Путін і Лукашенко демонстративно, на публіку, душили один одного в любовних обіймах, у приватній розмові вони домовлялися про те, як спільними зусиллями задушити Україну. Зрозуміло, що в основному розмова була про гроші, але участь Лукашенка в задушенні України на боці Путіна була однією з умов підтримки білоруського диктатора.

І це виявилося 2.06.2021, коли Росія  провела в Радбезі ООН наступний неформальний захід щодо України — цього разу він був присвячений протестам на Майдані 2013-2014 років. Упродовж декількох годин російська сторона, а також український експрем’єр Микола Азаров і колишні депутати Верховної Ради, що втекли з України, Олег Царьов і Володимир Олейник намагалися насадити у свідомість світової громадськості свою версію подій: мовляв, в Україні «при очевидному іноземному втручанні стався держпереворот». Оскільки усе, що могли сказати ці люди, світова громадськість чула вже безліч разів, бажаючих знову слухати їхню брехню знайшлося небагато — лише Франція й Ірландія. І прийшли вони тільки для того, щоб прямо в обличчя сказати представникам РФ і українським політикам-утікачам, що вони брешуть і їх брехня всім уже доста  набридла. Дипломатичною мовою представника Франції Вадида Бенаабу це прозвучало так:

«Менш ніж місяць тому російська сторона організувала схожий захід для заохочення неправдивого наративу про конфлікт на Україні. Ми з жалем зауважуємо про це неправильне використання часу членів Ради Безпеки. Ми бачимо стримані дії влади України перед лицем атмосфери, що розжарилася, і ми закликаємо Росію вивести свої війська з української території».

Ірландська та китайська сторони разом із Парижем також висловилися на підтримку територіальної цілісності України.

На бік РФ однозначно став лише постпред Білорусії при ООН Валентин Рибаков.

Якщо врахувати, що в грудні 2020 року Лукашенко отримав від Путіна $ 500 млн, а щойно в процесі «робочого купання» білоруський диктатор виканючив у російського ще $ 500 млн, то загальна ціна за клакерські послуги білоруської дипломатії в заході, що має суто піарівський характер, причому, украй невисокої ефективності, бачиться дещо завищеною.

Що ближче час зустрічі Байдена з Путіним, то в російському телевізорі все більше наростає нервозність, що іноді переходить в істерику. Крики ведучих і «експертів» численних ток-шоу ненависті стають усе більш уривистими та незв’язними. Загальна спрямованість зрозуміла: в Україні все жахливо, у США — теж, але причини, за якими ставиться такий сумний діагноз, або цьому діагнозу вочевидь не відповідають, або зовсім нехтуються й аудиторії пропонується вірити «експертам» на слово. Україну відвідали троє сенаторів США. І, уявляєте, їх прийняли в адміністрації Президента України, а їх виступи транслював якийсь український телеканал. «Україна — це навіть не американський штат, це якесь Сомалі українське!» — прокоментував у програмі «60 хвилин» від 2.06.2021 цю подію «експерт» Ігор Коротченко. Ймовірно, на думку «експерта» Коротченка, країна, що поважає себе, повинна була відмовитися від прийому членів парламенту найвпливовішої держави світу і ні в якому разі не давати їм ефір. На жаль, Росія не може показати приклад гідної поведінки, оскільки останні роки американські сенатори якось не надто часто бувають із візитами в Москві. Зате приїзд у Крим групи громадян Німеччини, які нікого, окрім себе, не представляли, висвітлювався детально в усіх державних ЗМІ, а одного з них навіть урочисто назвали «головою делегації». Мабуть, для того, щоб надати його славословним відгукам про окупований півострів якусь значущість.

Родзинкою програми «60 хвилин» став виступ офіційного представника Міноборони генерала Ігоря Конашенкова, який повідомив, що, виявляється, під прикриттям великих військових навчань в Україні із залученням сил НАТО Sea Breeze до країни доправлять партію сучасного озброєння для переправлення в район Донецька.

«Надалі, як і в минулі роки, все це буде спрямовано українським військам і націоналістичним формуванням, дислокованим поряд із непідконтрольними Києву районами в Донецькій і Луганській областях», — поскаржився пресі генерал Конашенков.

«США почали озброювати українську армію і готуються до війни з Росією!» — заволав ведучий Попов. Той факт, що Росія ось уже восьмий рік веде агресивну війну проти України, і ось щойно перекинула до кордонів України величезну кількість військовиків і техніку, Попов та інші мешканці російського телевізора впритул не бачать.

Але, разом з тривожними подіями, життя підкидає путінській інформаційній обслузі хвилини радості. Відвертим щастям світилося обличчя ведучої Ольги Скабєєвої, коли вона урочисто вимовила:

«Білоруського нациста Протасевича судитимуть на Донбасі. Йому загрожує страта».

Те, що Романа Протасевича вб’ють, викликало почуття глибокого задоволення в усіх мешканців студії «60 хвилин». Жоден із них не висловив щонайменшого сумніву в тому, що ось ця молода людина має бути страчена.

Утім, ще невідомо, чи передасть Лукашенко свою жертву луганським людоїдам, а чи зробить собі задоволення і зжере здобич сам. Поки білоруський диктатор запросив представників «ЛНР» допитати Протасевича в Мінську.

Раніше генпрокуратура «ЛНР» попросила владу Білорусії видати їм заарештованого Протасевича для проведення слідчих дій. Те що «справа» про участь Протасевича у бойових діях на Донбасі шита білими нитками, видно неозброєним оком. Представник генпрокуратури «ЛНР» Інна Семенова повідомила, що «слідство у кримінальній справі щодо громадянина Республіки Білорусь Протасевича Романа Дмитровича відкрито 27 травня поточного року». Протасевича  витягнули з літака і викрали лукашенківські карателі 23 травня. До цього генпрокуратура ЛНР не уявляла і не знала, хто такий Протасевич. І тільки, коли один людоїдський режим роздобув свіже людське м’ясо, інший людоїдський режим, розміром трохи менший, ураз пробудився і попросив поділитися здобутим м’ясом.

Тут же, заднім числом, у Луганську з’явилися білборди «Протасевич — убивця». На тлі півтора десятків убитих українців замах на життя одного білоруса, можливо, комусь не видасться чимось надзвичайним. Просто Романа Протасевича хочуть убити публічно, демонстративно, за участю двох державних диктатур і одного квазідержавного бандитського об’єднання. Таке ритуальне вбивство невинної людини на очах усього світу. Не хочеться вірити, що світ це стерпить.