Жартома і серйозно: причини побутового зла

Львівський Театр Заньковецької підготував під кінець сезону дві прем’єри

Вже найближчим часом, 18, 19, 26 та 28 червня, на Камерній сцені Львівського національного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької глядачам запропонують виставу "П'ять пісень Полісся". Автор  – Людмила Тимошенко, запрошений режисер-постановник – Ігор Білиць, художник-постановник – Андрій Романченко, музичне оформлення – Богдан Мочурад.

Акторський склад – чудовий: Агафія; Головиха – Леся Бонковська, Галина Давидова, Олександра Люта; Адам; Дмитро Іванович – Степан Глова, Андрій Козак;  Георгій; Алкаш – Іван Довгалюк, Олесь Федорченко; Іларіонівна; Катя – Анастасія Картава, Юлія Михайлюк-Коржук, Мирослава Солук; Сафонівна; Віка – Наталія Боймук, Світлана Мелеш; Сафонівна; Віка – Ірина Романчук, Марія Шумейко; Андрій; Лукінішна – Андрій Андрощук, Василь Баліцький, Андрій Петрук.

«Вистава «П'ять пісень Полісся» – про нас з вами, наші вади, які ми приховуємо, але так любимо їх бачити в інших. Жартома і серйозно ми заспіваємо та розповімо вам про:
– чи не в кожному селі є своя така собі залізна жінка, яка вимагає, щоб усі жили за її правдою та правилами, та страждає від цього вся родина і вона сама, яка вперто не визнає цього;


– як виглядає людина, яка вчинила вбивство заради дрібної наживи, і як вона намагається приховати свій злочин брехнею?
– а як часто ви у лазні «мили кістки» знайомим та родичам?
– кажуть, від кохання до ненависті – один крок;
– Полісся – край з красивою природою, озерами та бурштиновими кланами.
Зацікавили? Тоді ласкаво просимо на Камерну сцену…», – анонсують прем’єру у Театрі Заньковецької. І додають коментар режисера Ігоря Білиця про виставу: «В цій виставі я працював над вивченням причини побутового зла. Того, що ми спричиняємо іншим плітками, звинуваченнями, повчанням і заздрощами. Чому люди такі? Чому милі на показ, а всередині наповненні демонами? Не оминув тему колоніальності та впливу радянщини на особистість. Може, там є відповіді. Кожна вистава – це терапія, і я намагаюся з акторами вигнати демонів, що руйнують нас зсередини. Перший крок – виявити їх…
Звичайно, ми багато бавимося і бешкетуємо, тому всі ці страшні питання огорнуті в комічне виконання – легке для перегляду і глибоке для роздумів».

Варто зазначити, що це вже не перша постановка Ігоря Білиця у заньківчан – у грудні 2021-го він ставив на Великій сцені «Кассандру» за Лесею Українкою.

Позаяк фото з нової вистави «П'ять пісень Полісся» ще нема (перші прем’єрні покази заплановані, нагадую, на 18, 19, 26 та 28 червня), проілюструю публікацію світлинами з «Кассандри», яку можна переглянути 1 липня. Раджу придбати квитки на цю затребувану глядачем виставу (у ролі Кассандри – Олександра Люта, Ольга Черевко), бо невдовзі театр піде у відпустку. Але перед відпусткою  заньківчани покажуть ще одну прем’єрну постановку – ідилічну пастораль «Полісянка» за мотивами Вінцента Марцинкевича у постановці Ореста Огородника  (9 і 10 липня).

Враження від спектаклю «5 пісень Полісся» – у наступних числах «Дня». Також – розмова з генеральним директором Театру Заньковецької Андрієм Мацяком про роботу в умовах воєнного часу.