У храмі Святого Петра в Гамбурзі

Художниця зі Львова представить свої витинанки у Німеччині

Інформацію про виставку в гамбурзькому храмі відома на увесь світ мисткиня львів’янка Дарія АЛЬОШКІНА розмістила на своїй ФБ-сторінці й відзначила, що її роботи можна оглянути в головній церкві Гамбурга — Святого Петра з 22 січня до 28 лютого 2022 року.

Також подала анонс події німецькою з посиланням на джерело — «Дарія Альошкіна — першопрохідниця цього мистецтва із міста Львова, котра не тільки розвинула давнє українське ремесло витинанки, а й перетворила його на сучасний вид мистецтва і представила світові. Її «пернаті» образи і декорації викликають відчуття чарівної казки і милують око глядачам не лише в Україні, а й за її межами.

Твори майстрині — ручна робота із декоративного паперу. Всі орнаменти вигадує сама художниця. Особливість техніки витинанки — симетричність зображення, як і в старовину: аркуш паперу складається навпіл, і з нього вирізаються орнаменти й візерунки. А потім, немов фантастична сніжинка, полотно розгортається й перетворюється на гігантський витвір мистецтва із паперу.

Відвідайте виставку в головному храмі Святого Петра в Гамбурзі!

Показ став можливим завдяки допомозі Генерального консульства України в Гамбурзі, проведенню Днів України в Гамбурзі, а також підтримці храму Святого Петра».

ДОВІДКА «Дня»:

Дарія Альошкіна — донька талановитих скульпторів-каменотесів Олексія та Людмили Альошкіних, котрі мешкають на Вінниччині. У своєму селі Букатинці вони створили музей просто неба, розмалювали народними мотивами кілька хат, а власне подвір’я перетворили на постійну виставку каменотесних скульптур. Власне, як каже Дарія, саме батьки заклали в ній своєрідний фундамент, тяжіння до народного мистецтва. Згадує, як у дитинстві мріяла стати вчителькою української мови й літератури, бо любила читати. Але в 14 років батько переконав її, що мистецтво вічне — для вільних, волелюбних людей, і відвіз на навчання до Вижницького прикладного коледжу, де Дарія здобувала свою першу освіту художника-килимаря. Саме ткацтво, килимарство, гобелени навчили майстриню просторової уяви образів. А сміливості взятися за великий формат додала освіта скульптора-монументаліста, яку жінка здобула у Львівській національній академії мистецтв.

Дарію Альошкіну сміливо можна назвати людиною-оркестром. Свого часу вона як режисер ставила дивовижні вистави і керувала Театром тіней. Її нерідко можна побачити на фестивалі льодових скульптур у середмісті Львова чи Буковелі. Вона вправно орудує електропилою й немовби вичакловує із льоду шедеври. І за такої творчої активності разом із чоловіком виховують трьох дітей — Росаву, Вакулу та Енея. Власне вони й спонукали Дарію до пошуку самовираження в стінах квартири, бо залишити їх не було на кого.

У творчому доробку львівської майстрині — два десятки персональних експозицій, три десятки скульптурних симпозіумів на теренах України та чимало міжнародних виставок. Її роботи вже експонувалися в Німеччині, Польщі, Франції та Південній Кореї. Створюючи їх, майстриня використовує українські традиційні символи в поєднанні з власною творчою уявою. Кожна її витинанка має особливе значення. Головні образи — це дерево життя, яке уособлює міцність родини та роду, а також образ жінки-берегині, чарівниці, святої, — вони переносять нас у світ творчої фантазії майстрині.

«День» неодноразово розповідав про творчість Дарії Альошкіної. Також наші автори мали особисті зустрічі зі львівською мисткинею, котра родом із Вінниччини. Детальніше, зокрема, тут:

Зашифрована в мереживі магія

Фото з ФБ-сторінки Дарії АЛЬОШКІНОЇ