Співати як дихати

У Львові вперше виступить прима світової оперної сцени Людмила Монастирська

Сьогодні, 28 серпня, Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика відкриває новий, 119-й, концертний сезон.

Відкриття обіцяють грандіозним – за участю всесвітньо відомої оперної співачки Людмили Монастирської, яка виступить з Академічним симфонічним оркестром філармонії під диригуванням Сергія Хоровця. І це перший її виступ перед львівською публікою!

Анонсуючи подію, у Львівській філармонії розповідають, що Людмилу Монастирську часто порівнюють із Соломією Крушельницькою та Монсеррат Кабальє. «Та насправді Людмила Монастирська не потребує порівнянь, адже зуміла підкорити оперний музичний Еверест – «Ла Скала» в Мілані, Королівському театрі Ковент-Гарден у Лондоні, «Метрополітен-опера» у Нью-Йорку, Мюнхені, Берліні, Відні та інших містах, – зазначають організатори події. – Також виступала на оперних сценах Німеччини, Сполучених Штатів Америки, Іспанії, Італії, Норвегії, Великої Британії, Австрії, Нідерландії, Чилі, Росії».

Людмила Монастирська є однією із найпотужніших солісток світової сцени, володарка унікального за своєю красою лірико-драматичного сопрано. А ще її називають «королевою нюансу» та «королевою піанісимо».

Прима Національної опери України, народна артистка Українки, лауреатка Національної премії України імені Тараса Шевченка, у 2015 році співачка була номінована на престижну міжнародну премію «The International Opera Awards».

Володарка титулу «Найкращоа Аїда за останні 50 років».

Людмила Монастирська співпрацювала із найуспішнішими диригентами сучасності – Антоніо Паппано, Густаво Дудамелем, Крістіан Тілеманном, Фабіо Луїзі, Сімоне Янг та ін. Її голос звучав у дуетах із Пласідо Домінго, Дмитром Хворостовським, Ольгою Бородіною, Роберто Аланья, Йонасом Кауфманом, Саймоном Кінлісайтом.

У програмі події «GALA OPERA», котра розпочнеться у Концертному залі імені Станіслава Людкевича Львівської філармонії о 19.00, перлини світової класики – номери з опер Белліні, Верді, Пуччіні, а також обробки українських народних пісень.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів