«Слава тобі, Маркіяне!»

На Львівщині представили виставку, присвячену Галицькому Будителю

2021 рік на Львівщині оголошено роком Маркіяна Шашкевича. З цієї нагоди та з нагоди 210-річчя від дня народження Галицького Будителя  і 10-річчя створення  музею-садиби отця Маркіяна Шашкевича у с. Новосілки (на Львівщині) мешканці села та численні гості з Буської та Красненської громад мали нагоду ознайомитися з фотовиставкою журналіста, фотохудожника Йосипа Марухняка «Слава тобі, Маркіяне!».

На виставці  представлені фотороботи, які уже стали історичними: перепоховання Маркіяна Шашкевича з села Новосілок на Личаківський цвинтар у Львові через п’ятдесят років після смерті, відкриття пам’ятника у с. Підлисся, репродукції архівних фото, знайдених завдяки наполегливому пошуку фотомитця, багато сучасних, які зроблені у різних місцях, пов'язаних із життєвим шляхом отця Маркіяна.

Звертаючись до учасників заходу, секретар Буської міської ради Людмила Рудіон подякувала за професійні та цікаві фотороботи Йосипу Марухняку, відзначила роль отця Маркіяна Шашкевича, який став справжнім пророком для галичан, вказав шлях, як ми маємо поступати і куди прямувати... «І в сьогоднішні дні нам необхідна єдність та спільне долання духовного занепаду, нам варто прислухатися до закликів безсмертного Маркіяна, який вірив у людей, любив їх, давав настанови, був переконаний, що українці житимуть краще та матимуть свою Українську державу», – сказала вона.

Нагадаємо, що народний музей о. Маркіяна Шашкевича в с. Новосілки було урочисто відкрито 13 листопада 2011 р. з нагоди відзначення 200-річчя Будителя Галицької землі. У трьох залах музею виставлено предмети побуту першої половини ХІХ ст., примірники перших видань «Русалки Дністрової», фотографії з перепоховання о. Маркіяна у 1893 р. Наказом управління культури Львівської облдержадміністрації № 161 від 22 листопада 2012 р. музею о. Маркіяна Шашкевича в с. Новосілки присвоєно звання «Народний». До згаданого свята чимало зусиль доклала директор музею Леся Біскуп.

«Душа моя величить Бога» саме цього дня під такою назвою відбувся Х Фестиваль духовної пісні у селі Новосілки, в день пам’яті отця Маркіяна.