«Просто розповідаю про своє життя»

Як 81-річна пенсіонерка з Вінниччини стала тіктокблогеркою

Перше відео про життя своєї бабусі Ніни її онучка Альона відзняла і виставила в популярну молодіжну мережу «ТікТок» 20 березня цього року. Буквально одразу відеоісторія про дівування пані Ніни потрапила у «рекомендовані», а за добу набрала більше 100 тисяч переглядів. Так, 81-річна Ніна Колодніцька із села Бірків Літинської громади стала зіркою «ТікТоку». З того часу вони з онучкою відзняли більше пів сотні відеоісторій. У них бабуся розповідає про Голодомор, війну, ділиться секретами, як садити картоплю, сіяти цибулю, ліпить вареники, буває, просто співає зі своєю сусідкою українських народних пісень чи жартує, одягаючись у кожух посеред весни.

«У НАС НЕМАЄ ЖОДНИХ ПОСТАНОВОК»

Онучка Альона зізнається: ніколи б не подумала, що життєві історії її бабусі стануть такими популярними. Згадує, як відео, де пані Ніна робить звичну справу – місить тісто на пироги – набрало майже мільйон переглядів за кілька днів, а мережа просто вибухнула схвальними відгуками. До речі, читати коментарі і відповідати на них – це улюблена справа Ніни Колодніцької. Щовечора, зайшовши до хати, вони з онучкою відповідають на повідомлення своїх шанувальників.

«У нас немає жодних постановок. Я повертаюся зі школи і просто пропоную бабусі щось відзняти. Або, буває, вона щось робить і я її знімаю, – говорить Альона. – Якось вона місила тісто на пиріжки і я вирішила відзняти, як бабуся містить тісто. Вона місила і ділилася своїми спогади, що раніше їх їли тільки у великі свята. Борошна ледь на хліб вистачало… Це коротке відео зібрало мільйон переглядів, «обросло» відгуками і коментарями. Я навіть не очікувала, що повсякденні справи, життя моєї бабусі знайдуть такий фідбек серед підписників. Багато з них захоплюються її жвавістю, щирістю, простотою. Дехто згадує свою бабусю і переповідає свої історії. Кожному ми відписуємо».

«ВОНИ ВІДЧУВАЮТЬ, ЩО ЦЕ СВОЄ-РІДНЕ»

Бабуся в «ТікТоку» розказує своїм підписникам (переважно молодим і малим, бо саме серед них найбільш популярна ця соцмережа) про давнє життя та про речі, які подекуди можна зустріти тільки у музеях і які мало відомі юним глядачам, особливо міським. Онучка Альона відзначає, що бабуся зовсім не соромиться, ніби то вона їй переповідає свої бувальщини чи спогади. А коли щось готує, що постійно припрошує глядачів до частування. У одному з відео пані Ніна каже: «Бабушка наварила вареників – з капустою, з яблуками, дуже хороші, вкусні варенички. Но якби ж можна було передати вам цим… телефоном, баба передала б».

«Це зараз багато людей живуть у містах, хоча кожен з них походить із села. Можливо, тому, мешкаючи високо на поверхах, їм так заходять мої історії, бо вони відчувають, що це своє-рідне. Я не сподівалася на таку реакцію. Але, якщо чесно, мені таке захоплення дуже подобається. Нічого не вигадую, не придумую, просто розповідаю про своє життя – важке життя, голодне і холодне, але кожен тримався своєї родини, традицій, – каже Ніна Мефодіївна і показує вишиту сорочку, яку створила сама пів століття тому. – Скільки праці потрібно було докласти, починаючи від висівання конопель, їх вибирання, в’язання, вимочування, вибивання. А потім виткати полотно, вишивати і відшити. Все робили своїми руками. А от це на намисто, що на мені, дуже дороге. Колись, ще як дівувала моя мама, то дівчина не виходила заміж доти, поки не куплять такого намиста. На це намисто треба було продати корову або воли – бики такі здорові були. Це найдорожча річ, яку я мала. А найцінніше – це здоров’я».

«У МОЄЇ МАТЕРІ Є ЧОГО ПОВЧИТИСЯ, ЖИТТЄВОЇ МУДРОСТІ ЇЙ НЕ ЗАЙМАТИ»

Власне, про важливість берегти своє здоров’я пані Ніна знає добре. Рік тому вона перенесла дві складні онкооперації на кишківнику. Син Віталій каже, що його матір пів року провела у лікарні, але має сталеву силу волі, бо, повернувшись додому, вона не стала лежати на ліжку, а включилася в роботу. Син із невісткою працюють на «швидкій», а на бабусі господарство і кухня. Перша її помічниця – це онучка Альона, разом вони проводять найбільше часу, бо старші онуки вже студенти, розповідає Віталій. І між тим відзначає, щоб розуміти, чим бабуся з онукою займаються вдома, поки вони з дружиною працюють, змушений був встановити собі на телефон «ТікТок». Захопилися новоспеченими блогерами і його колеги, які слідкують за новими відео та активно підтримують Ніну Мефодіївну.

«У моєї матері є чого повчитися, життєвої мудрості їй не займати. З юних літ вона пішла працювати в колгосп – ланковою, на фермі, була «старшою, куди відправлять». Я ніколи не бачив, щоб вона відпочивала, постійно, щоб у руках має бути. Навіть після операцій, скільки з дружиною не наказували, вона не полишає господарство, може корову здоїти, поросят нагодувати, а з городу не вилазить, любить поратися на землі, – каже Віталій. – Я щасливий, що вони з моєю донькою Альоною знайшли собі таке заняття, бо це надихає і їх, і людей, котрі дивляться такі відео. Навіть мої колеги відзначають, що часто спокушаються на рецепти, якими діліться мама і собі починають готувати коржики, чи варенички з капустою».

Віталій додає, що оскільки бабуся часто розповідає про старожитності, то чимало підписників думали, що вони мешкають на Західній Україні і дивувалися, коли виявилося, що такі самобутні бабусі живуть в Центральній Україні. Сама пані Ніна зізнається, що особливо любить розповідати про старовину, бо відчуває від глядачів інтерес до таких історій. Але й від молоді намагається не відставати. У відеороликах вона танцює зі своєю онучкою під «клубну» музику, їсть попкорн, опановує керування тракторцем і каже, що вчитися ніколи не пізно. Між тим зізнається, що блогерством грошей не заробляє, просто хоче поділитися своїми історіями та досвідом. Поки виходити в ефір допомагають онуки, але мріє навчитися робити це самостійно. Тому вже замовила смартфон на день народження, який відзначатиме наступного року на Меланки. До речі, знайти бабусю-блогерку у соцмережі «ТікТок» можна за ніком «_nasha_babyshka».