Повернення тюленів

На північному узбережжі Франції відновлюється популяція, що почала зникати в 1970-х роках

Тюлені почали зникати з Опальського узбережжя в 1970-х роках під тиском рибалок, які розглядали їх як суперників за улов, пише Рейтер. Але з 1980-х років, тюлені, які не мають природних хижаків у Ла-Манші, є захищеним видом у Франції, і в результаті вони почали повертатися на узбережжя. Зокрема днями дрони зафіксували орієнтовно 250 диких сірих тюленів, дорослих та дитинчат, які гуляли під час відпливу біля міста Марк.

Згідно з доповіддю за 2018 рік, зараз у цьому районі проживає щонайменше 1100 тюленів. У регіоні Бей-де-Сомме кількість морських тюленів зросла на 14,4% між 1990 і 2017 роками, в той час як сірих тюленів — зросла на 20%, встановлено дослідженням.

Один із любителів і захисників тварин Джером Грессьє, розповів агентству: «Під час відпливу вони селяться тут, щоб потовстіти, відпочити та підготуватися до майбутнього полювання в морі». Чоловік використовує довгофокусну лінзу для виявлення поранених тварин. «Це дозволяє нам побачити, чи є тварини, які потрапляють у сітки, — розповів він. — Їм дуже боляче, якщо сітка їх схопить за шию». Пораненим тюленям надають допомогу в сусідньому центрі порятунку тварин у Кале.

На фото: сірий тюлень лежить на піщаному березі біля маяка Вальде в місті Марк поблизу Кале, Франція.