Перша перемога для України

Аліна Марущак стала абсолютною чемпіонкою світу у ваговій категорії до 81 кг, піднявши в підсумку двоборства 248 кг

У Ташкенті (Узбекистан) триває чемпіонат світу з важкої атлетики. 15 грудня українка Аліна Марущак стала абсолютною чемпіонкою світу у ваговій категорії до 81 кг, піднявши в підсумку двоборства 248 кг, повідомляє www.sportonline.ua. Українка також виборола мале золото в ривку (113 кг) і в поштовху (135 кг). Срібло в двоборстві здобула колумбійка Валерія Рівас (239 кг), бронзовим призером стала представниця Південної Кореї І Сеул Кім (238 кг). У ривку срібло взяла Кім (108 кг), бронзу — австралійка Ейлін Чікаматана (108), програвши кореянці у спробах. У поштовху срібло — у Рівас (134 кг), бронза — у Даяни Чірінос (134) із Венесуели.

Перемога Марущак в двоборстві стала першою для України — серед жінок і чоловіків за 18 років. Подібний титул останньою здобула Наталія Скакун ще  2003 року. Тоді вона стала найкращою в категорії до 63 кг у поштовху та двоборстві.

Також Марущак — перша українська важкоатлетка, що стала абсолютною чемпіонкою світу. Станом на ранок четверга в активі збірної України було вже шість медалей. Раніше Марія Гангур (до 59 кг) виграла мале золото в ривку, а Світлана Самуляк (до 55 кг) стала бронзовим призером у двоборстві та виграла мале срібло в ривку.