«Осмислення»

У Рівному представили малярство і скульптуру Валерія Франчука

У Рівненській галереї європейського живопису «Євро-Арт» з нагоди 30-річчя Незалежності України експонується виставка робіт Валерія Франчука — народного художника України, лауреата Шевченківської премії і премії ім. Василя Стуса.

Валерій Франчук презентує мешканцям та гостям міста свою ретроспективну виставку «Осмислення». Це понад 40 картин і скульптур із найвідоміших його циклів та серій — «Розгойдані дзвони пам’яті» (присвячений світлій пам’яті невинно убієнних голодоморами 1921-23, 1932-33, 1946-47 рр.), «Молюсь за тебе, Україно» (на поезії Т. Шевченка), «Плоди саду людського» (роздуми про гармонійне поєднання душі людини, філософське осмислення буття, портрети), «Мир Вам!» (на біблійні сюжети), «Джерела» (на сюжети українських народних пісень), «Ода творцю світу» та «Квіти» (враження від дива світу природи української землі), «Свіча пам’яті» (присвята Героям Небесної Сотні), а також «Силуети» і «Моя галактика», над якими Майстер працює упродовж останніх кількох років — розповіла мистецтвознавець Лариса КОСТЮК.

Художника заслужено називають Літописцем України, адже уся його творчість пов’язана з долею українського народу, а його роботам притаманні романтичний пафос, дивовижна виразність, глибока українська наспівна емоційність. Твори Валерія Франчука виконані у його неповторній кольоровій гамі та в оригінальній техніці виконання, яка створює унікальний голографічний ефект сприйняття. У кожній картині можна побачити куточок України і любов художника до рідної землі та її людей.

Роботи художника зберігаються в багатьох музеях та культурних центрах світу. У 2011 році Валерій Франчук подарував державі (Музею-меморіалу голодомору в Україні) 72 своїх твори із циклу «Розгойдані дзвони пам’яті», над яким автор працює останніх 30 років.

Познайомитися з роботами Валерія Франчука рівняни мають можливість до третього жовтня.