Опера на війні

У Львівській опері відсвяткували ювілей керівника показом світової прем’єри фільму про рідний театр

Кілька днів тому «День» повідомляв про світову прем’єру документального фільму про Львівську національну оперу під час війни на франко-німецькому культурному телеканалі ARTE. Стрічка «UN OPÉRA DANS LA GUERRE/| Опера на війні» – унікальна історія про опір Львівської національної опери імені Соломії Крушельницької повномасштабному російському вторгненню на культурному фронті, правдива і відверта розповідь про силу української культури, яка непідвладна цинічному руйнуванню російських загарбників.

У театрі «Дню» розповіли, що французько-польська команда журналістів Peggy Bruguière, Яцек Блащик (Jacek Blaszczyk) та відомий оператор, володар міжнародної премії Emmy 2020 Vincent Rimbaux, провели понад два тижні пліч-о-пліч разом із артистами Львівської національної опери: «Команді вдалося у 33-хвилинному фільмі зафіксувати увесь спектр непідробних емоцій колективу театру: хвилювання та напруження від звуків повітряної тривоги, сльози від непоправних  втрат та радість від можливості знову виходити на сцену, попри усі загрози».

Наскрізна лінія фільму – особиста історія та реакція на обставини генерального директора – художнього керівника театру Василя Вовкуна, соліста опери Тараса Бережанського, провідних солістів балету і подружжя Ярини Котис та Олександра Омельченка.

А сьогодні, 17 червня, прем’єру документального фільму «Опера на війні» представили колективу Львівської опери. Перегляд відбувся у глядацькій залі театру.

Надзвичайно приємно, що спеціально для працівників театру, а також з нагоди 65-річчя генерального директора – художнього керівника Василя Вовкуна знімальна група підготувала український дубляж. Бо досі переглянути фільм можна було тільки французькою чи німецькою мовами або ж з англійськими, італійськими чи іспанськими субтитрами.

У відеовітанні журналістка Пеґґі Брюґієр, яка була в команді знімальної групи, звернулася до колективу театру, зазначивши: «Історія, яку ми хотіли розповісти, – це історія опору, а ви – її герої!».

Багато хто із працівників театру, переглядаючи фільм, не міг стримати сліз, бо «це та історія, яку творимо разом, знаючи наскільки важкі й трагічні часи для нашої держави ми проживаємо, і намагаємося творити мистецтво у цей надскладний час».

У Львівській національній опері «Дню» розповіли, що у планах знімальної групи стрічки «Опера на війні» – презентація розширеної версії фільму для українських глядачів.

А наразі без перекладу українською переглянути фільм «UN OPÉRA DANS LA GUERRE/Опера на війні» можна тут.

«День» сердечно вітає генерального директора – художнього керівника Львівської національної опери Василя Вовкуна – і з 65-річчям і з презентацією на телеканалі ARTE фільму «Опера на війні», бажає позитиву, креативу і миру. Многая і благая літа, Василю Володимировичу.

Також повідомляє читачам «Дня», що готується велике інтерв'ю з паном Вовкуном, в якому йтиметься передусім про умови роботи театру у воєнний час, святкування 150-ліття Соломії Крушельницької, яке, попри війну, відбудеться-таки, а ще – про дерусифікацію оперного мистецтва, розвиток української опери і не тільки.

Дочекайтеся. Буде цікаво.