МЕНЮ

Наразі Чапек, Шмітт і Шульц

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото сайта Театру Заньковецької.
1 вересня, 2019 - 13:03
У львівському Театрі ім. Марії Заньковецької розповіли про прем’єри нового сезону

Театральний сезон, а він – 102-й, заньківчани розпочнуть у середу, 4 вересня. Перші вистави в афіші – «Сватання на Гончарівці» Григорія Квітки-Основ'яненка, «За двома зайцями» Михайла Старицького та «Ханума» Авсентія Цагарелі. Про це розповів генеральний директор театру Андрій Мацяк й анонсував нові постановки, над якими працюватимуть і свої, і запрошені режисери.

Вадим Сікорський ставитиме комедію Карела Чапека «З життя комах» і пояснює свій вибір тим, що аж ніяк не всі знайомі з творами цього класика чеської літератури, а отже «намагатимемося зробити все можливе, аби захопити глядача творчістю цього митця». Прем'єра запланована на листопад.

Фрагмент вистави «За двома зайцями» (режисер Орест Огородник).

Директор Театру естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» Олексій Кравчук ставитиме на заньківчанській сцені п’єсу «Фредерік, або Бульвар Злочину» сучасного французького драматурга, письменника і філософа Еріка-Емамнуеля Шмітта. Постановку присвячує батьку, актору і режисеру, народному артисту України Анатолію Кравчуку, котрий працював у театрах ПрикВО та імені Марії Заньковецької, також – всім своїм колегам-акторам, бо, каже, «актори – це посередники між людьми та богами, й отакий погляд на професію я хочу показати у виставі». Виставу, за словами Олексія Кравчука, глядач побачить ще цього року – у грудні. 

Сценограф Олександр Оверчук береться до постановки «Площі Святої Трійці» за мотивами «Цинамонових крамниць» та «Санаторію під клепсидрою» польського письменника та художника єврейського походження Бруно Шульца, який жив і працював у Дрогобичі, що на Львівщині. Показ спектаклю планується за межами театру – в музеї «Територія терору», створеному на місці пересильної тюрми №25 (1944 – 1955) та гетто (1941 – 1943). «Твори Бруно Шульца – це література з найвищої полиці світової класики, – вважає Олександр Оверчук. – Мусимо працювати з такою літературою, мусимо ставити перед собою різні завдання. До початку роботи мене спонукав музей «Територія терору» і те, що він є у Львові. Адже саме такий заклад дає можливість вивести постановку в іншу площину. У музеї, зокрема, зберігаються матеріали нашого легендарного актора Богдана Коха – в’язня концтаборів, є фонограма спогадів. Також є спогади нашого корифея актора Бориса Міруса. Тож я відчув, що цей музей неначе просить посвячення саме такою театральною роботою».

Фрагмент вистави «Ханума» (режисер Вадим Сікорський).

Вочевидь, це не всі прем’єрні постановки заньківчан. За словами директора театру Андрія Мацяка, станом на нині  він не може відкрити всіх секретів стосовно нових вистав – «маємо справу з авторськими правами і щодо деяких питань ведемо перемовини».

Натомість достеменно відомо, що заньківчани візьмуть участь у фестивалі в Кошице – повезуть до Словаччини «Катерину» Шевченка та «Небилиці про Івана, знайдені в мальованій скрині з написами» Миколайчука. Також планують з короткотерміновими гастролями відвідати київських колег з Театру Франка, який от-от (2020-го) святкуватиме столітній  ювілей.