Музична героїка

У Львові відбувся потужний захід просто неба до ювілею Лисенка та Міжнародного дня театру

Львівська національна опера разом із Львівською національною музичною академією ім. Миколи Лисенка наважилися у часі війни представити спільний мистецький проєкт «Музична героїка в творчості Миколи Лисенка: до 180-річчя від дня народження композитора».


Здавалось би, в умовах нинішньої людиноненависницької війни, яку розв’язала путінська росія проти України, святкування ювілеїв не на часі…


«Але словами не виразити той щем, ту велич, те неймовірне об’єднання сердець, коли на площі перед Львівською національною оперою саме музика підносила виконавців й слухачів воєдино: наче розправила крила наших мрій, прагнень, додала сили і віри у непохитність, незламність та силу духу українського народу», – говорять у Львівські опері. 
Серед виконуваних композицій Миколи Лисенка були ті, що стали знаковими для українського народу – «Молитва за Україну» («Боже, Великий, Єдиний»), героїчна увертюра до опери «Тарас Бульба», композиції на тексти Тараса Шевченка (кантата «Б’ють пороги», солоспів «Гетьмани»), Івана Франка (солоспів «Безмежнеє поле»), а також арії з опер «Тарас Бульба» та «Наталка Полтавка».


Співали в концерті солісти Мар’яна Мазур (сопрано), Михайло Малафій (тенор), народний артист України Орест Сидір, Андрій Бенюк, Юрій Шевчук (баритони), Тарас Бережанський, Володимир Шинкаренко (баси). Також – Галицький академічний камерний хор (художній керівник – народний артист України Василь Яциняк), хор і оркестр оперної студії Львівської національної музичної академії ім. Лисенка під орудою народного артиста України Ігоря Пилатюка, хор і оркестр Львівської національної опери, диригент – заслужений артист України Юрій Бервецький.


Ведучий концерту – Петро Радейко.


Режисер – генеральний директор – художній керівник Львівської опери народний артист України Василь Вовкун, який, зокрема, зазначив, що щиро вірить в те, що звучання української героїчної музики підійняло бойовий дух наших захисників Збройних Сил України, сил територіальної оборони України, медиків, волонтерів, доброчинців, всього народу і надихатиме на нові звитяги, подвиги та Велику перемогу над російськими загарбниками. Слава Україні!


Також учасники концерту висловили надію, що наступного року і День театру, який припадає на 27 березня, і річницю від дня народження Миколи Лисенка відзначатимуть на сцені Львівської національної опери – із численною публікою із різних куточків нашої мирної, відбудованої та вільної від загарбників – від Львова до Криму – України!!!
Варто додати, що концерт цей точно на часі, аби підтримати настрій і львів'ян, і тимчасово переселених осіб, яких у Львові щонайменше 230 тисяч.


Львівська опера і Львівська музична академія наче інтуїтивно відчули, що на мирний Львів ввечері 26 березня чекають подвійні ракетні обстріли, про котрі дізналася не тільки Україна, а й цілий світ, і пожежі, котрі працівники гасили аж до ранку. Тому й святкували ювілей легендарного Миколи Віталійовича Лисенка, а заразом і Міжнародний день театру.


Назло ворогам.