В Iсландії відкрили пам’ятник першому льодовику, який розтанув

Ісландія вшанувала пам’ятною дошкою льодовик, який став першою «жертвою» змін клімату на території острівної держави. У неділю, 18 серпня, було відкрито пам’ятник на місті розталого льодовика Ок’єкудль, який ще називають Ок.

У церемонії відкриття пам’ятника взяли участь прем’єр-міністерка Ісландії Катрін Якобсдоттір, колишня Верховна комісарка ООН з прав людини Мері Робінсон, а також вчені та місцеві мешканці, передає агенція новин AFP. «Ок — перший ісландський льодовик, який втратив свій статус льодовика. У найближчі 200 років на всі наші льодовики чекає така сама доля», — наголошується в написі на пам’ятній дошці, текст якої цитує інформагенція Reuters. «Цей пам’ятник стоїть тут для того, щоб показати: ми знаємо, що відбувається і що потрібно робити», — додається в написі.

Щоб мати статус льодовика, товща криги повинна становити мінімум 40—50 метрів, а Ок’єкудль «схуднув» і втратив цей статус ще 2014 року. Нині товща криги на місці колишнього льодовика становить близько 15 метрів. Такої маси льоду замало, щоб створити достатньо тиску для руху льодовика, нагадує dpa.