«Найбільша цінність»

Черкащани — про майстерність, безпеку та допомогу особливим дітям

Владислав ПУСТОВАР, депутат Черкаської міської ради від фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ», голова тимчасової контрольної комісії з питань впровадження системи «Безпечне місто»:

— Для Черкас дуже важливо, аби врешті запрацювала система «Безпечне місто», адже наш обласний центр сьогодні лишається чи не єдиним в Україні, де не працює така програма. Перші позитивні кроки в цьому напрямку вже стартували. У Головному  управлінні Національної поліції в Черкаській області представили систему відеонагляду та відеоаналітики, яку розміщено в новозбудованому Ситуаційному центрі ГУНП. Наступний крок — це придбання, монтаж та запуск системи відеоспостереження в місті. Відповідно до розробленого проєкту у Черкасах планується встановити 424 відеокамери на 103 перехрестях. Більша частина камер має бути з функцією розпізнавання номерних знаків.

Втім, у проєкті, по якому вже відбувся тендер, я не згоден з кількома моментами. Спрямовуються кошти не лише на закупівлю камер, а й на створення Ситуаційного центру Черкаської міської ради. А це додаткове навантаження на міський бюджет, оскільки потрібні монітори, оператори, тобто ми можемо отримати новостворене комунальне підприємство. Але навіщо його створювати, якщо Ситуаційний центр вже є в Нацполіції. Тим паче, оператори при виявленні порушення на камерах спостереження все одно телефонуватимуть у поліцію.

Окрім того, я глибоко переконаний, що вже сьогодні ми маємо мислити на кілька років вперед і створити систему «Smart City». Тобто основну систему (так званий хребет), не переробляючи її. Для цього нам необхідне відповідне серверне обладнання, яке стане фундаментом для подальшої розбудови системи «Smart City», з можливістю додавання нових функцій (підключення світлофорів, контроль паркування, роботи комунального транспорту тощо).

Тобто єдине раціональне рішення, яке я бачу — це закупівля камер та підключення їх до Ситуаційного центру Нацполіції, закупівля серверного обладнання та створення невеликого підрозділу з одним або декількома ІТ-спеціалістами, які забезпечуватимуть безперебійну роботу всього серверу з можливістю його модернізації.

Олег САМЧУК, голова правління ПАТ «Черкасиобленерго»:

— Приємно, що з кожним роком зростає майстерність та професійність наших виробничих бригад електромереж. В цьому ми вкотре переконались під час огляду-конкурсу, який нещодавно пройшов у ПАТ «Черкасиобленерго». За результатами оцінок суддів переможцем стала бригада Відокремленого структурного підрозділу «Уманські енергетичні мережі». Також приємно, що фінансові показники компанії щороку зростають і ми маємо можливість достойно нагородити наших переможців. Цього року найголовніший приз переможців — автопідйомник АТ-1822, який закуплено згідно з інвестиційною програмою. У планах — закупити ще чотири одиниці такої спеціалізованої техніки для обласного центру.

Для нашого Товариства працівник — найбільша цінність. Тому ми постійно дбаємо про те, аби вони мали усі можливості для професійного виконання своїх завдань, для оперативного усунення пошкоджень, безперебійного та якісного електропостачання споживачів Черкаської області. Щиро вдячний усім учасникам змагань та кожному працівникові Товариства. Наш колектив — велика родина професіоналів, і саме завдяки їх сумлінній праці ПАТ «Черкасиобленерго» сьогодні успішно розвивається.

Анжела КОТОВА, очільниця благодійного фонду «Черкаси — чемпіони по життю»:

— Щиро радію, що цими вихідними завдяки підтримці багатьох громадських організацій та небайдужих людей діти з синдромом Дауна ГО «Сонячні діти Черкащини» мали можливість відпочивати в таборі «Максимум», отримали безліч крутих емоцій, нові враження, нових друзів. Все було чудово: комфортні та сучасні кімнати, смачні страви і смаколики, спогади у фотографіях, увага і турбота до кожної дитини і що дуже цінно — до матусь теж. Відпочинок  був дуже насичений, активний і в той же час релаксовий! Величезна вдячність усім, хто доклав зусиль задля створення цього вікенду.

Завдяки організації благодійного турніру «Чемпіони по життю», Богдану Кулиничу, Юрію Гончарову, МСК «Дніпро», Parimatch Foundation Ukraine та найсильнішим футзальним колективам Черкаської області: Футзальний клуб «Черкасиобленерго», ФК МАЙФОН, ФК Карбон та ООО Цетус і відбувся найкращий відпочинок для цих діток. Приємно, що ці чарівні моменти залишаться в пам’яті дітей.