«Ми не сидітимемо, склавши руки»

Тернополяни про інвестиційну привабливість, кіно, освіту і соціально-політичні проблеми

Олег СИРОТЮК, депутат Тернопільської обласної ради:

— Серед позитиву — «Invest Forum-2021 «Тернопільщина: кластер можливостей», що відбувся в столиці на базі Торгово-промислової палати України. До його роботи долучилися представники понад 30-ти країн світу, дипломатичних місій, що працюють в Україні, провідних банківських установ та інституцій, успішні підприємці, а також — міжнародні фінансові та інвестиційні компанії, котрі зацікавлені у реалізації бізнес-проєктів на території нашої області. Вони мали можливість не тільки почути Тернопілля, а й ознайомитися з можливостями його громад, туристичними родзинками й культурним багатоманіттям, досягненнями й можливостями закладів освіти, перспективами бізнесу й інвестиційним потенціалом. Тернопільщина вкотре показала свою відкритість й готовність до співпраці в різних галузях, підкреслила свої переваги й інвестиційну привабливість. Цей форум довів: ми не сидітимемо, склавши руки, й не чекатимемо допомоги столиці, а робитимемо все для пошуку й залучення інвестицій для розвитку краю. Важливим кроком також стало звернення депутатів обласної ради до керівництва держави про надання згоди на безоплатне прийняття до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільщини газорозподільних мереж, що належать до об’єктів державної власності. Переконаний, це стане реальним кроком реальної деолігархізації одного зі секторів економіки, що наскрізь просякнутий корупційними впливами та прокремлівськими інтересами.

Особливо радує нова форма нашої Національної збірної України з футболу для виступу на «Євро-2020». Напис «Слава Україні!»  і мапа України, включно з анексованим Москвою сім років тому Кримом, а також територією Донеччини й Луганщини, що під контролем російських бойовиків, до божевілля доводять Кремль, який понад усе боїться правди. Перемоги нашій збірній!

Наталія ЧОРНА, т.в.о. голови Тернопільського міського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка:

— Тиждень якісного кіно. Завершився 8-й фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест». Спільно із Яною Гучак була координатором фесту в Тернополі. Кінотеатральні покази відбувались у кінотеатрі «Miromax», збираючи щодня понад пів сотні юних кіноманів. Цього року Гран-прі фестивалю за підсумками глядацького голосування отримала пригодницька стрічка «Полі» спільного виробництва Франції та Бельгії. Вона про пригоди двох друзів — дівчинки та поні, якого вона звільняє від життя в неволі. 15-го липня стрічка вийде в український прокат.

Також серед позитивів — вручення дипломів тернополянам «золотого віку» про завершення курсу з гаджетознавства. Це вже наш четвертий випуск. Наставниця, просвітянка Ангеліна Недошитко дуже задоволена своїми учнями. За доволі короткий час вони освоїли основи користування соціальними мережами, мобільними додатками, відео та фотозйомки тощо. Стартував набір нової групи.

Справжнісінькою насолодою стали «Напутні оповідки Медунчика зі Старого парку» Лариси Миргородської. Майже невигадані історії занурюють нас у дивовижний світ пригод допитливого, колоритного джемилика, навчають берегти природу, цінувати дружбу, любити своє місто, бути уважнішими одне до одного й світу довкола. Наразі видання шукає видавця, і, певна, щойно вийде у світ, — стане бестселером!

Iван ГЕРЦ, заслужений працівник освіти України, директор Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді:

— Ми керуємося розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції Державної соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на період до 2025-го року». У його ракурсі ми відкриваємо 14-го червня при Тернопільському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді «Літню школу». Вона працюватиме до 30-го червня за такими напрямками: «Я — дослідник», «Я — еколог», «Я — флорист», «Я — любитель домашніх тварин», «Я — народознавець». Ми запрошуємо школярів віком від 5-ти до 15-ти років у нашу «Літню школу». Також у нас діятиме так звана Босонога стежка, викладена різними природніми матеріалами — пісок, гравій, шишки. Діти ходитимуть по цій стежечці і таким чином масажуватимуть стопи, що посилюватиме життєві функції організму і допоможе розслабитися. А враховуючи те, що діти пережили карантинні моменти, дистанційне навчання, то колективна форма роботи в нашій «Літній школі», догляд за тваринами і рослинами, плюс оця особлива «Босонога стежка» знімуть той стрес, який нагромадився в дітей впродовж оцього навчального року. Це такий позитивний фактор, який буде корисним для школярів, гуртківців, які працюють на базі нашого центру.

Ще позитив у тому, що якимось чином іде на спад оця коронавірусна пандемія. Негативне те, що ніхто не може пояснити саму природу, для чого необхідно робити вакцинацію. Одні говорять, що це плюс. Можливо, і так, але яка природа оцієї вакцини, як вона впливає на організм? Не, наприклад, через 20—30 днів під час другої вакцинації, а які будуть наслідки цієї вакцинації через рік, через два? Оце проблема. Це моя особиста думка, але якогось фундаментального пояснення цього фактору я не почув. Оце такий негатив, якщо вести мову про соціальне. Хочеться, щоби держава більше думала про народ, держава думала про себе, тобто, щоби була не об’єктом допомоги, а суб’єктом безпосередньої участі міжнародних чи навіть внутрішніх перемовин тому, що ми бачимо — не все так добре складається в міжнародних відносинах не тільки з нашими сусідами, але й, здавалося би, і з нашими товаришами, колегами, які нам давали дуже багаті, райдужні перспективи, а по суті вони зараз починають десь трошки виходити на другий план. Оце моє бачення.