30 визначних пам’яток «зазвучать»

Аудіогіди українською й англійською створять до ювілею нашої незалежності

Днями з ініціативи першої леді України Олени Зеленської відбулось підписання меморандуму між Міністерством культури та інформаційної політики, Державним агентством розвитку туризму та медіасервісом MEGOGO. Відтак структури розпочали роботу над створеннями 30-ти аудіогідів українськими культурними осередками, ідеться в повідомленні на офіційному сайті Міністерства культури та інформаційної політики України mkip.gov.ua. Аудіогіди відкриватимуть історію нашої країни не лише українцям, але й іноземним гостям. Проєкт матиме одразу дві мовні версії — українську та англійську. Аудіогідами можна буде скористатися як під час відвідування локації, так і слухати їх у будь-який інший час. Проєкт охоплюватиме локації із усієї України. За рекомендацією Міністерства культури та інформаційної політики і Державного агентства розвитку туризму було відібрано 30 культурних об’єктів. До прикладу, Національний музей історії України, Збаразький замок, гетьманська резиденція Чигирин, Шевченківський національний заповідник, Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» (на фото) та багато інших локацій. Із повним переліком культурних осередків можна ознайомитись на сайті Міністерства культури та інформаційної політики.

«Наявність аудіогідів — це один із тих елементів, що створює комфортні умови для перебування туристів. Вони дають змогу мандрівнику краще познайомитися з культурними особливостями та деталями історичних подій того міста чи тієї країни, куди відбулась подорож, допомагають краще зрозуміти культуру регіону та стати до них ближче. Запровадження аудіогідів іноземною мовою значно сприятиме тому, що туристи з-за кордону захочуть відвідати українські музеї. Окрім того, це розширить потенційну аудиторію й підвищить шанс того, що відвідувач залишиться на туристичній дестинації довше, ніж на кілька хвилин.», — зазначає Мар’яна ОЛЕСЬКІВ, голова Державного агентства розвитку туризму України.

Нагадаємо, в травні цього року уже було створено аудіогід Маріїнським палацом англійською та українською мовами.

На фото: «Качанівка» — один із найвідоміших свого часу культурно-мистецьких осередків та яскравий взірець садибної архітектури.