МЕНЮ

«Я відчував неймовірну відповідальність…»

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниччина, фото надано автором
31 березня, 2019 - 14:46
Солдат строкової служби Дмитро Ухачевський – про враження від першого в житті волевиявлення

4-годинне звільнення отримали строковики військової частини 3028 для того, щоб проголосували сьогодні на президентських виборах. До виборчої дільниці, що розташувалася на вулиці Івана Мазепи у Калинівці, їх ніхто не супроводжував. Хлопці мали можливість погуляти містом або попити кави у кав’ярні, а вже потім за бажанням віддати свій голос за того чи іншого кандидата. Але, як каже солдат строкової служби Дмитро Ухачевський, одразу після КПП більшість з них рушили до виборчої дільниці, – бо «спершу обов’язок, а потім дозвілля».

«Сам я родом з Тернопільщини, після закінчення Тернопільського національного економічного університету пішов в армію, бо так має зробити кожен чоловік, який себе поважає. Вже 11 місяців служу тут, у Калинівці. А сьогодні маю можливість перший раз у своєму житті взяти участь у виборах, – розповідає Дмитро. – Питання голосувати чи ні – навіть не стояло, бо це шанс, який не можна пропустити. Він випадає один раз на п’ять років… Країна потребує свідомих громадян, гідних українців, які не будуть галасувати на мітингах, а виконуватимуть свої зобов’язання перед державою. Заради того, щоб скинути російське ярмо, були принесені великі жертви. І коли наші хлопці на передовій кажуть: «Голосуйте, ми прикриємо!», хіба можна їх підвести? Я відчував неймовірну відповідальність, коли зайшов у кабінку, і перед побратимами, і батьками, і державою».

Дмитро зізнається, що раніше не надто цікавився політикою. Але з наближенням виборів почав оцінювати шанси симпатичних йому кандидатів. Спершу дивився різні телевізійні ток-шоу, а потім зрозумів, що окрім поливання брудом вони нічого не несуть. Тому, роблячи свій вибір, він не зважав на те, що показують чи пишуть у ЗМІ. Детально прочитав біографії, ознайомився з головними тезами передвиборчих програм, виокремив здобутки кандидатів і від цього відштовхувався. Каже, що при виборі свого кандидата визначальним для нього було збереження проєвропейського курсу України, побудова демократичного суспільства та фаховість.

«Від свого кандидата очікую, що він не нівелює тих здобутків, яких Україна досягла за ці п’ять років, і продовжить просувати Україну на європейську арену, бо вона там давно мала б бути, у лідерських позиціях, – резюмує солдат. – Також треба розвивати економіку, позбутися статусу «сировинного придатку», зміцнювати східні кордони та нарощувати міць української армії. Окрім цього, сподіваюся, що главі держави вистачить сили духу побороти корупцію в країну і забезпечити прозорість у силових структурах».

За чотири години звільнення на дільниці № 050423, що в Калинівці, проголосували орієнтовно двісті солдатів строкової служби військової частини 3028.