«Героєм цього року для мене став український художник Олександр Ройтбурд»

1.  2021-й рік на фоні історії (думка, деталь, штрих, фото).

2.  Кого ви вважаєте героєм та антигероєм року?

3.  «День» на фоні року (автори, статті, проєкти, які зацікавили вас найбільше). Яких би тем хотілося від наших журналістів у наступному році?

4.  Що надавало вам сил цього року (події, люди, враження)?

5.  Які нові сенси, уроки, цінності дав цей рік особисто вам?

6.  У 2021-му «Дню» виповнилося 25 років. Чим він за цей час став для вас та України?


Максим ДЖИГУН, політичний консультант: 

1. 2021-й для мене став роком контрастів. Рік, коли перемогу та рівносильну їй зраду можна поставити через тире. Боротьба з проросійськими політиками та медіа — викриття їх же у владних кабінетах. Успіх паралімпійців — провал олімпійців; чудові заголовки законопроєктів — абсолютно фасадна їх реалізація; поява вакцин від коронавірусу — зростання антивакцинаторських настроїв; Захист українцями Європи від путінської навали — чергова «глибока стурбованість» європейців у відповідь на брязкання російською зброєю. Попри це, вважаю, що позитиву все ж було більше.

2. Героєм цього року для мене став український художник Олександр Ройтбурд. Людина виняткової працездатності, таланту та сили волі, що спромоглася зробити величезний внесок в розвиток українського мистецтва як своїми працями, так і роботою в Одеському художньому музеї. Антигерой цього року для мене носить колективний характер. Антигероями для мене є винуватці корумпованої, залежної та неспроможної судової влади в Україні.

3. Цього року «День» для мене відкрився по-новому — крізь призму особистого знайомства з майстрами свої справи — Ларисою Івшиною та Валентином Торбою. «День» — це завжди про чесність із своїм читачем, про відверту розмову та ексклюзивність. У 2022-му році хотілося б побачити більше історій про життя глобального українства — зі США, Канади, Латинської Америки, Азії тощо!

4. Сім’я, подорожі, розумова активність, регулярні заняття спортом та спілкування з непересічними людьми — формула, що завжди підтримує та зігріває.

5. 2021-й рік дозволив переконатися в тому, що будь-який успіх починається з думки, ідеї та віри в те, що все можливо. Як на особистісному рівні, так і на рівні сім’ї, громади, міста чи країни вцілому. Завдання ж моральних авторитетів, журналістів, експертів, політиків та активного громадянського суспільства — запалити цю віру та стати наставником на шляху до її здійснення.

6. Безсумнівно, що «День» — світоч української журналістики та беззаперечний авторитет у світі української інтелектуальної думки. Усі роки свого існування видання було, є і, я переконаний, залишатиметься  надалі тим дороговказом та лідером, що веде за собою суспільство, провокує актуальні дискусії та створює нові сенси.