Маршрути культурного розмаїття

У Херсоні представили сайт про історію Таврійського краю

Херсонське відділення Соціологічної асоціації України та Центр молодіжних ініціатив «Тотем» розробили новий інтернет-ресурс «Шлях через культури» (http://www.tavriya.info).  Його створено у рамках проекту «Багатокультурна Таврія», що реалізується разом Українською миротворчою школи, місцевою владою за підтримки Посольства Великобританії в Україні.

Портал увібрав чималий пласт інформації про історію, культуру, традиції та видатних осіб різних національностей, які залишали свій слід на території сучасної Херсонщини і ближніх районів. Сайт пропонує низку культурних маршрутів: польський, грецький, російський, єврейський, вірменський, німецький, молдавський, український. Матеріал зібрано таким чином, що охочі можуть не лише прочитати текст і переглянути історичні й сучасні фото, а й самостійно проїхати описаними маршрутами та відвідати цікаві об’єкти. Над контентом сайту працювали місцеві краєзнавці, історики, дослідники різних етнічних груп, зокрема,  Микола Гоманюк, Сергій Дяченко, Михайло Бойко, Єгор Сидорович та інші. Далі додаватимуться нові маршрути, розділи зі статтями та сторінками національно-культурних товариств усієї Таврії.

У співпраці з кафедрою соціально-економічної географії Херсонського державного університету триває робота над електронним додатком до сайту — «Атласом етнічних груп Таврії», котрий проілюструють фотографіями людей, пам’яток, цікавих об’єктів та предметів, картами етнокультурних туристичних маршрутів.

— Ми стверджуємо слоган «Разом на одній землі», з яким тут жили століттями, на ґрунті якого склалася політика добросусідства між різними етнічними групами. Але хоч ким би були наші предки за походженням, сьогодні ми всі є однією українською політичною нацією, — коментує «Дню» співзасновник проекту «Шлях через культури» Микола ГОМАНЮК. — Показуємо, що ця багатонаціональність півдня — наша особливість у доброму сенсі. Також ми б хотіли, щоб люди, читаючи наші матеріали, відкривали для себе щось нове і приїздили на Херсонщину — самим побачити розмаїття мультикультурної спадщини нашого регіону.