І все-таки - у Лондоні чудова погода!

Відтоді, як ми вперше, ще в школі, ознайомилися з Лондоном, пройшло вже багато років. За цей час навіть тут, у серці консервативної Англії, сталися різноманітні зміни. У крамницях нині ціни приголомшливі, у прорізах, прольотах і підворіттях вулиць у спальних мішках ночують якісь люди, а велосипедисти їздять у... респіраторах. Й однак Лондон залишається дивним, неймовірним містом, яке не залишить байдужим нікого.

Столиця Великобританії поділяється на п'ять районів - Центральний, Західний, Південний, Східний та Північний. Центр найбільше знайомий нам з підручників англійської мови. Сюди відносяться Вестмінстер (Біг Бен, Парламент) - зі сходу, Сіті (Фліт Стріт, Лондонський Банк) - із заходу, а між ними - знаменитий район Сохо, культурний двигун міста, у якому, як з'ясувалося, дуже важливо вміти ... пити каву. Виявляється, за манерою пити каву тут відрізняють продавців, книговидавців, дизайнерів, інтелектуалів, радикалів, консерваторів, письменників тощо. Із Сохо слід відправлятися у Конвент Гарден. Цю назву запозичено у середньовічних монастирських оранжерей, а головною пам'яткою цього місця, вартою уваги, є будівля Ринку, побудована ще 1630 року. Тут демонструють своє мистецтво глитаї вогню і шпаг. Вони так захоплюють своїми "штучками", що можна забути про все на світі. Та не варто забувати й про крамниці, на які щедрий Конвент Гарден. Вони повні усіляких страв і спокус. Особливий простір для любителів різних сортів сиру на вулиці Шотс Гарден (Short`s Garden), 17. Тут розміщена сироварня Рендфолда Годгсона, у якій така величезна кількість сортів, що неможливо порахувати. Величезні бурштинові сирні "голови" з дірками завбільшки як дитячий кулак - чи не диво? А "Чеддер" і "Рокфор"? Справжні, лондонські! От де можна душу відвести!

У Західному Лондоні - нові дива: Трафальгарська площа, Адміралтейство, Сент Джеймс Парк, Грін Парк і, нарешті, Букінгемський палац. Правда, про нього вже дуже багато відомо, тому відвідаємо краще Найтбрідж - ряд дуже дорогих крамниць, де варто подивитися на одних лишень продавців і фурманів у старовинних лівреях та зелених із золотом уніформах. Усе церемонно, розмірено, плавно. Здається, ніщо не може порушити цей величний спокій. І все-таки торгівля є торгівлею. Кожен власник крамниці зацікавлений у тому, щоб саме у нього купували. Тому вигадують, хто на що здатен! Наприклад, крамниця Селфріджес (у західній частині Оксфорд Стріт) у вітринах виставила вироби Фаберже, колись зроблені на замовлення дому Романових. Тут навіть можна виграти поїздку до Санкт-Петербурга і відвідати "Російський грот" з білібінськими казковими персонажами...

Отож, справа за малим. Зібрати валізку і - в дорогу! Головне, не задумуватися над примхами лондонської погоди - постійними туманами і дощами. Розглядуючи визначні пам'ятки, на них ніколи звертати увагу.