«Візуальне – найкрасномовніше для культурного діалогу»

У Токіо триває виставка Петриківського розпису

Цієї середи в межах відзначення 30-ї річниці Незалежності України за сприяння Посольства України в Японії в Національному артцентрі в Токіо в рамках 105-ї експозиції Всеяпонської асоціації митців «NIKA» відкрито виставку Петриківського розпису, на якій представлено понад 60 робіт таких провідних українських майстрів, як Галина Назаренко, Олександр Опарій та Олена Ярмолюк. Також під час заходу відвідувачі мають нагоду побачити українське традиційне вбрання на етнофотографіях Анни Сенік.

Посол України в Японії Сергій Корсунський наголосив: «Посольство організувало низку заходів на честь 30-ї річниці незалежності України, а саме підготувало телепередачу про культуру та кулінарію України, яку 21 серпня показали на японському телебаченні, в провідному японському виданні «The Japan Times» було опубліковано статтю про економічну привабливість нашої держави, а 24 серпня запроваджено україномовні туристичні мапи в одній з найбільших відомих пам’яток Японії — замку Хімеджі. Ми також надзвичайно раді, що змогли реалізувати наймасштабнішу виставку Петриківського розпису в Японії в традиційному режимі офлайн та ще й в такому відомому музеї».

Другий секретар Посольства України в Японії та координатор виставки Віолетта Удовік зазначає, що цей проєкт дозволив представити українське народне мистецтво на досить високому рівні. Вона підкреслює зацікавленість японської аудиторії в традиційних культурах інших країн та висловлює впевненість у тому, що цей захід матиме великий резонанс в Японії.

Учасниця виставки Олена Ярмолюк нагадала, що Петриківський розпис є автентичним мистецтвом України, який пройшов шлях розвитку від настінного розпису в українській селянській хаті до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Олександр Опарій вважає, що це мистецтво вільної людини, яке водночас є глибоко символічним. Галина Назаренко, яка вже побувала в Японії в 2019 році з майстер-класами, організованими в Токіо під егідою Посольства України в Японії, зазначає: «Це дуже важлива виставка, адже це перший захід такого масштабу в історії українсько-японських культурних відносин. Саме завдяки таким подіям ми пропагуємо українську культуру у світі. Щиро вдячна за ідею і втілення цієї виставки Посольству України в Японії та другому секретарю Віолетті Удовік. Завдяки праці наших дипломатів ця виставка відбулася».

Українська етнофотографиня Анна Сенік також поділилася своїми враженнями: «Тішусь і пишаюсь нагодою долучитись до відзначення 30-тої річниці Незалежності України в Японії. Маю довготривалу і дуже плідну співпрацю з Посольством України в Японії. І щоразу вражена тою наполегливість та ретельністю, з якою наші дипломати представляють українську культуру, просувають її надбання і спадщину. Окремо хочу відзначити внесок другого секретаря Посольства України в Японії пані Віолетти Удовік — саме вона виступає локомотивом та головним комунікатором в організації моїх виставок. Переконана, що візуальне — це найкрасномовніше для культурного діалогу. Для мене ці виставки — можливість розповісти світу про традиційну українську культуру, показати її унікальність та багатство. Це велика і відповідальна робота, яку не подужати самотужки. І тим важливішою є співпраця із людьми, що сповідують ті самі естетичні та культурні цінності, та щиро вболівають за імідж України у світі».

Захід проходитиме до 13 вересня в Національному артцентрі Токіо. Очікується, що в ньому візьмуть участь понад 10 тисяч осіб.