У п’ятірці найкращих у світі

Учені підтвердили відкриття в Австралії нового виду динозаврів

Вчені підтвердили відкриття в Австралії нового виду динозаврів, одного з найбільших знайдених у світі, через понад десять років після того, як фермери вперше виявили кістки тварини, повідомляє агентство Reuters. Зауроподи, що харчувалися рослинами, жили в крейдяному періоді між 92 млн і 96 млн років тому, коли Австралія була приєднана до Антартики, згідно з дослідженням, опублікованим у понеділок. Палеонтологи підрахували, що висота динозавра досягала 5—6,5 метрів у стегні та 25—30 метрів у довжину, тобто тварина була завдовжки як баскетбольний майданчик і заввишки як двоповерхова будівля.

Це робить новий вид найбільшим динозавром, коли-небудь знайденим в Австралії, і він увійшов до п’ятірки найкращих у світі, приєднавшись до елітної групи титанозаврів, раніше виявлених лише в Південній Америці.

«Такі відкриття — лише вершина айсберга», — сказав куратор Квінслендського музею та палеонтолог Скотт Хокнулл. Палеонтологи назвали зауропода «Australotitan Cooperensis».

     Підтвердження нового виду відбулося через 17 від часу, щоб спочатку розкопати, а потім порівняти кістки «Купера» (динозавр є неофіційно більш відомим з такою назвою), з іншими знахідками. Кістки цих динозаврів величезні, важкі і крихкі, і вони зберігаються в музеях по всьому світі, що ускладнює наукове вивчення. Робін Маккензі, яка збирала худобу разом зі своїм чоловіком Стюартом у їхньому володінні, коли вони виявили згадані вище кістки, заснувала музей природознавства Ероманги для розміщення знахідки.