Стрімке зростання

Аналітики прогнозують «одужання» єгипетської економіки завдяки туризму

Після занепаду туристичної сфери Єгипту, спричиненого коронавірусною пандемією в 2020 році, економіка нарешті «одужала» від найгіршого уповільнення. Зростання валового внутрішнього продукту сягнуло 9,8% у річному обчисленні у липнево-вересневому кварталі 2021 року порівняно з 0,7% на рік раніше, демонстрували дані міністерства економіки Єгипту, пише кореспондент Reuters Patrick Werr. Міністерство очікує, що зростання досягне 5,6% цього фінансового року, сказав міністр планування Гала Аль-Саїд у листопаді 2021-го. «Я думаю, що ми побачимо приємне одужання цього року. Я думаю, що багато хто здивується, наскільки сильно відновиться туризм», — сказав агентству експерт Мохамед Абу Баша Ефг Гермес про підсумки фінансового року, що їх підбиватимуть у червні.

У Єгипті дохід від туризму скоротився до 4,9 млрд. доларів у 2020/21 рр. порівняно з 9,9 мільярда доларів на рік раніше, до початку пандемічної депресії.

На фото: Єгипетський хлопчик їде на віслюку перед кафе із постером колишнього гравця «Барселони» Ліонеля Мессі у селі, недалеко від Гізи, на околиці Каїра, Єгипет, 7 лютого 2022 року. Фото Рейтер