Особливий лот

Афро-американський досвід у колекції Елізабет Мідерс буде представлений на аукціоні дому «Гернсі»

Наприкінці лютого аукціонний дім «Гернсі» (Нью-Йорк), що спеціалізується на збиранні маловідомих речей, проведе особливий продаж. Ідеться про колекцію 90-річної Елізабет Мідерс, що представляє афро-американський досвід від війни та початків рабства, через рух за громадянські права до сучасного руху Black Lives Matter.

На сайті аукціонного дому розповідається, що колекція пані Мідерс складається з приблизно 20 000 об’єктів. Вона містить і кайдани, що різко говорять про жахи рабства, і одяг від KU Klux Klan, тобто ідеться про расизм і ненависть у більш сучасному часі, є нагадування про доктора Кінга. «Колекція Елізабет Мідерс нагадує одним та інформує інших про важливу роль чорношкірих у військах. Є медалі для чорних солдатів, загиблих у революційних та громадянських війнах, — ідеться у повідомленні на сайті www.guernseys.com. — Втім не варто думати, що це колекція, обмежена болючими моментами, є незліченні нагадування радісних часів. Афро-американці завжди відігравали життєво важливу роль на наших ігрових полях і наших спортивних аренах... Нагадування про легендарних чорних музикантів майже в кожній категорії музики в нашій країні. Блюз, джаз, душа, рок ... колекція Мідерс має все це».

Елізабет Мідерс розпочала збирати ці артефакти ще у 1960х роках, будучи шкільною вчителькою. «Але зараз у віці 90 років пані Мідерс усвідомлює, що настав час розлучитися з результатами пристрасті всього життя. Настав час поділитися її незрівнянною колекцією зі світом. Пані Мідерс залюбки допоможе покупцеві отримати повне розуміння колекції. Так само, як вона була цілеспрямована, щоб накопичити ці скарби, вона сподівається побачити, що колекція живе», — пишуть на сайті аукціонного дому. Колекція «Елізабет» буде продаватися як єдиний лот.

На фото: 90-річна Елізабет Мідерс тримає картину, присвячену звільнення з рабства, що входять до її зібрання історичних та культурних артефактів, що відстежують афро-американський досвід.