Круїзна традиція

Королева Данії Маргрете II відвідує різні муніципалітети Північної Ютландії

Данська королева Маргрете II цими днями відвідує різні муніципалітети Північної Ютландії на королівській яхті Даннеброг. Зокрема 30 серпня королева прибула до гавані Ганстгольм у місті Тістед і її вітала мер Улла Вестергаард, повідомляє www.newmyroyals.com. Під час візиту монарх відвідала найстаріший національний парк країни Thy (на фото). Західна частина парку була сформована багатовіковою міграцією піску, і сьогодні вона є територією «довгих берегових ліній, піщаних дюн та вересу, озер та плантацій. Це цікава та цінна взаємодія між культурною історією та природою, яка є невід’ємною частиною ідеї національного парку, — ідеться на сайті www.visitnordjylland.com. — У цій місцевості зустрічаються арктичні та південноєвропейські типи природи».

Медіа нагадують, що традиція круїзів на яхті Даннеброг сягає 80 років — король Крістіан Х був першим монархом, який здійснював щорічні круїзи в данських водах як постійну частину своєї програми.

Королівська яхта Даннеброг (назва походить від назви прапора країни данською мовою) є офіційною та приватною резиденцією для королеви та інших членів королівської сім’ї, коли вони перебувають з офіційними візитами за кордоном або на літніх круїзах у рідних водах, ідеться на офіційному сайті www.kongehuset.dk. Яхта також бере участь у операціях спостереження та порятунку на морі. Судно було побудоване у 1931—1932 роках на військово-морській верфі в Копенгагені на заміну колісної яхти Даннеброг 1879 року. До речі, у надзвичайних ситуаціях яхта моє стати і госпітальним судном — вона має відповідний відсік для прийому пацієнтів.

На офіційному сайті також зазначається, що від часу підняття прапора 1932 року яхта подолала понад 400 000 морських миль і відвідала більшість портів Данії, Гренландії та Фарерських островів. Судно також відвідувало європейські порти, особливо у Франції, і бувало в Середземному та Карибському морях. До речі, цього літа у яхти була проблеми з двигуном, через що данській королеві довелося скоригувати свій план візитів і скористатися повітряним транспортом.